5. června 2014 17:20 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Řetězec Billa otevře nonstop obchody na benzinkách Shell

Nákup na benzince - ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nákup na benzince - ilustrační | foto: Shutterstock

PRAHA Do Česka míří prodejní koncept stop & shop známý hlavně ze Spojených států. Obchodní řetězec Billa bude provozovat mini markety na čerpacích stanicích Shell, fungovat budou nonstop. První obchod nového prodejního konceptu byl otevřen ve čtvrtek na benzínce Shell Praha Vídeňská. V červnu budou otevřeny v rámci pilotního projektu další čtyři obdobné prodejny a expanze má pokračovat.

Formát spojení čerpací stanice a obchodního řetězce zaměřeného na prodej potravin je v ČR novinkou. Markety Billa budou otevřené 24 hodin denně, firma v nich slibuje zboží za "rozumné ceny". Každá prodejna nabídne přes 1000 prodejních položek, vedle běžného sortimentu i teplé občerstvení. V dalších měsících chtějí společnosti upravovat sortiment podle poptávky.

ČTĚTE TAKÉ:

Koncept stop & shop funguje tak, že zatímco obsluha čerpací stanice dotankuje nádrž, řidič si v obchodě nakoupí a vše zaplatí najednou u pokladny.

"Minuty ušetřené při takových činnostech jako jsou tankování nebo nákup běžných potravin mohou znamenat více volného času či menší stres v každodenní realitě každého z nás. S podobným konceptem máme dobré zkušenosti ze zahraničí, a proto věřím, že zákazníci tuto novinku ocení i u nás," uvedl Petr Pražský zodpovědný za provoz čerpacích stanic S

Obchody Žabka na benzinkách Lukoil

Na podobné spolupráci se v květnu dohodla společnost Lukoil s prodejnami Žabka. Zatím v ČR fungují dvě prodejny tohoto řetězce na benzínkách na pražském Bohdalci a v Horních Počernicích. Tyto obchody jsou také, stejně jako čerpací stanice, otevřené 24 hodin denně.

hell ve střední a východní Evropě.

"Koncept stop & shop je v zahraničí velmi populární a my doufáme ve stejnou oblibu i u nás. Přináší totiž mnoho výhod a v dnešní uspěchané době nabízí jednoduchou a pohodlnou cestu, jak vše zvládnout co nejrychleji," dodal ředitel supermarketů Billa Jaroslaw Szczypka.

Zavedením konceptu stop & shop Billa reaguje na sílící trend v maloobchodu realizovat pravidelně spíše menší nákupy v místě bydliště či po cestě, který vede k rostoucí poptávce po malých prodejnách. 

Pilotní fáze projektu by měla skončit na konci roku. Billa má v ČR 207 prodejen, Shell provozuje v tuzemsku 176 čerpacích stanic. Shell realizuje podobný koncept prodejen např. v Rakousku, ve Velké Británii či Holandsku.

Čerpací stanice v tuzemsku většinou spolupracují s obchodními řetězci pomocí systému slev. Řetězce nabízejí při určité útratě slevu na pohonné hmoty a naopak.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!