14. července 2010 7:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Česká pošta bojuje s konkurencí, zkouší večerní doručování balíků

Pošta. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pošta. Ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

PRAHA Česká pošta zavedla od července pro obyvatele krajských měst ve zkušebním provozu neplacené večerní doručování balíků. Pokud se večerní roznáška osvědčí, bude od dubna příštího roku zavedena ve všech pobočkách.

Česká pošta tím chce zvýšit úspěšnost při doručování balíkových zásilek, kterých ročně přepraví 32 milionů. Píše to deník Právo.

Doručovatelé budou balíky v rámci večerní roznášky lidem dopravovat mezi 16:00 až 19:00, příjemce navíc předem upozorní, kdy mu bude zásilka dodána.

Čtěte také

Úspěšnost dodání balíků se podle informací pošty u firem pohybuje kolem 95 procent, ale u fyzických osob dosahuje jen asi 50 procent. "Předpokládáme, že s večerní roznáškou se úspěšnost doručení podstatně zvýší," řekla generální ředitelka České pošty Marcela Hrdá.

Zavedením večerního doručování by se Česká pošta vypořádala i s tlakem konkurence. Balíková služba PPL ze skupiny DHL podvečerní doručování nabízí už několik let, preferují je zejména klienti internetových obchodů.

Lidovky.cz, ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…