1. prosince 2016 22:20 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Česká pošta má nového šéfa strategií. Bude je vymýšlet manažer ČD-Telematiky

Manažer České pošty Ondřej Škorpil přišel z ČD-Telematiky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Manažer České pošty Ondřej Škorpil přišel z ČD-Telematiky. | foto: Česká pošta

PRAHA Česká pošta obsadila půl roku neobsazené místo šéfa divize rozvoje a strategie. Novým ředitelem pro tuto oblast se stal Ondřej Škorpil, který přichází z polostátní firmy ČD-Telematika, která je mimo jiné velkoobchodním dodavatelem datových služeb.

Devětatřicetiletý manažer nastoupil do vedení pošty 1. prosince. Na starosti bude mít přípravu strategických projektů státního podniku a koordinaci rozvoje nových obchodních příležitostí.

„Ondřej Škorpil opravdu začíná od 1.12. působit v České poště. Zároveň i nadále zůstává členem představenstva ČD - Telematiky,“ řekla pro Lidovky.cz mluvčí této společnosti Lucie Tomaštíková.

V této pozici dočasně zůstává z důvodu hladkého předání agend. Jeho rezignace je připravena k 31. 12. tohoto roku.

Škorpil v České poště nahradil Martina Gillara, který se v červnu stal generálním ředitelem pražského dopravního podniku. Na uvolněné pozici půl roku zaskakoval ředitel sekce strategického rozvoje pošty Petr Semerád.

„Mojí motivací pro přijetí nabídky pozice na České poště byla výzva spojená s podílením se na klíčových projektech a strategických změnách, který tento největší státní podnik v nejbližší době čekají. Česká pošta je pod trvalým drobnohledem nejširší veřejnosti, a tak dobře promyšlený a připravený rozvoj služeb může významnou měrou přispět ke zlepšení jejího obrazu v očích klientů,“ popsal Ondřej Škorpil.

mipMichal Pavec

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…