Čtvrtek 9. dubna 2020svátek má Dušan 21 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Česká pošta nabízí zdarma aplikaci s elektronickým podpisem

iPhone | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy iPhone | foto: ČTK

PRAHA Společnost Software602 ve spolupráci s Českou poštou začaly nabízet elektronický podpis v mobilních telefonech. Bezplatná aplikace Form Signer v současnosti funguje pro chytré telefony a tablety s operačním systémem Android a Apple iOS. Chystá se se i pro Windows.

"Jde o unikátní řešení, které nabízíme jako první v Evropě," uvedl vrchní ředitel pro IT České pošty Tomáš Ječný. Certifikační autorita PostSignum měsíčně vydá přes 10 000 certifikátů a 12 milionů časových razítek. Největším poskytovatelem certifikátů je společnost První certifikační, která jich v loňském roce vydala přes 197 tisíc.

Uživatel mobilu může prostřednictvím aplikace stažené z App Store nebo Google Play přímo v mobilu podepisovat dokumenty, například faktury, ve formátu PDF či pracovat s chytrými formuláři. Může také autorizovat fotografie pořízené mobilem či souřadnice GPS a opatřit je časovým razítkem.

ČTĚTE TAKÉ:

O elektronický podpis a časová razítka musí uživatel mobilního telefonu požádat na České poště. Kvůli prvotnímu ověření totožnosti bude muset navštívit poštovní pobočku.

Vydání osobního kvalifikovaného certifikátu k elektronickému podpisu stojí na České poště 327 korun na rok. Vydání 350 časových razítek, kterými pak lze označit jednotlivé dokumenty, vyjde na 700 korun.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Advantage Consulting, s.r.o.
PROJEKTOVÝ MANAŽER

Advantage Consulting, s.r.o.
Zlínský kraj
nabízený plat: 50 000 - 70 000 Kč