Diskuse k článku: Česko se propadá, nemá už ani na Kazachstán

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 48
  • Poslední: 1.6.2012 15:54
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
F. Skupík 31.5.2012 23:06

No dyť to furt říkám...

..když vládu vezme do rukou modrý pták.(už potřetí).Tak hned všechno pos e.Všechno jde od 10 k 5.Prostě vládnout neumí.Už tři kráte to dokázal,že to nedokáže!!!

G. Zahradníček 31.5.2012 21:24

Děkujeme pane Havle, vám i vaší bandě.

:))

F. Skupík 31.5.2012 18:53

Jak je to možné???

  Vždyť tady máte páni podnikatelé,konečně svojí vysněnou a vymodlenou vládu.Navíc podpořenou milióny od Bakaly.Nejlepší vládu v historii národa.Nejlepšího ministra financí planety!!!Česko se propadlo potřetí v řadě. Nemáme podmínky pro podnikání, tvrdí manažeřiČím to, že konkurenceschopnost České republiky klesá? Hodnocení mohou zkreslit subjektivní odpovědi expertů, kteří vidí realitu příliš černě. Na vině je ale také korupce, neefektivnost a v neposlední řadě odliv investic v důsledku rozpočtových opatření vlády.

m. chlápek 31.5.2012 21:25

Re: Jak je to možné???

jo,hochu, ten Kazachstán má ropu, Bajkonur, vládu "osvíceného panovníka" a kdovíco ještě... má na to, aby si dovolil investovat do čeho chce. 

F. Saksun 31.5.2012 17:29

Nezapomeňte

Až budete odcházet tak nezapomeňte , že poslední zhasíná.

R. Hledík 31.5.2012 17:01

Prosím

TADY ODBORÁŘI UKAŽTE-- CO VLASTNĚ mimo řvaní a lhaní UMÍTE ???

F. Saksun 31.5.2012 17:27

Re: Prosím

Teď tomu rozumím.Odboráři to mají v pracovní náplni a tak ať nesou odpovědnost. Velmi zajimavý obrat .Pán vynalezl hromosvod.

R. Hledík 31.5.2012 17:42

Re: Prosím

vidíte, i vy umíte jen napadat, nic pozitivního nesplodíte ??

F. Skupík 31.5.2012 18:55

Re: Prosím

Odboráři tady vládnou???Co to máš místo mozku???Modrou kostku???

J. Kotalík 31.5.2012 19:23

Re: Prosím

Těžko popřete, že se o to minimálně snaží a používají svou pofidérní moc k tomu, k čemu nebyla určena. Odboráři NEJSOU volení zástupci, ať si řvou věty obsahující slova jako "všichni" a "většina" jak chtějí.

F. Skupík 31.5.2012 19:37

Re: Prosím

Snažit se můžou jak chtějí,ale rozhoduje tady už 6 let modrá strana a vláda.Ty máš čověče názory,jak nějaký 15 letý puberťák.

J. Kotalík 31.5.2012 22:29

Re: Prosím

A vy jak 70tiletý komunista, který nechápe základní princip demokracie.

F. Skupík 31.5.2012 23:02

Re: Prosím

základní princip demokracie..je taky právo demonstrovat i stávkovat.To se  vládnoucímu modrobolševikovi nehodí.Stejně jako kdysi Komunistům.Podejte si s bývalou KSČ ruce!!!

M. Chmelíček 1.6.2012 5:44

Re: Prosím

To musí být hrozný život. Pro tebe i s tebou.

J. Kotalík 1.6.2012 15:54

Re: Prosím

Stávkovat se má za lepší pracovní podmínky a různé nespravedlnosti ze strany konkrétního zaměstnavatele, v tomto případě státu. Kecejte si tu co chcete, ale nějaký vyžraný vůdce odborů prostě nemá žádné právo požadovat odchod vlády a působit jako politická síla. A jestli to nevíte, tak dalším z těch principů je tento - vládne ten, kdo je zvolen.

Opravte mne, jestli se mýlím, ale...kdy byly celostátní volby náčelníka odborů? Ti prasníci nemají vůbec co mluvit "jménem občanů", "jménem všech" a "za lidi", protože to všechno znamená, že mluví i jménem mým a já sám jsem nikdy neměl možnost s tím nesouhlasit.

V. Venc 31.5.2012 16:56

Česko se propadá, nemá už ani na Kazachstán

Naprosto nesmyslný nadpis. Nevím jestli se autor podíval na mapu a rozlohu Kazachstánu, "vygoogloval" si různé údaje o úrovni, třeba jeho dopravní infrastruktury, o jeho zdrojích..! Asi by nadpis rychle opravil.

Podobné je tomu s kterýmsi diskuzním povzdechem, že nás předběhne dokonce i Rusko. Samozřejmě, že ano! Je třeba se probudit ze sna a "mladické" nerozvážnosti, že my Češi můžeme radit komukoliv, a činíme to docela rádi. (Na tuto naši schopnost již dávno dobře reagovali sovětští vojáci v ČSSR, když o nás hovořili, jako o "knedlících").

P. Pruner 31.5.2012 14:10

nepodporuje se vzdělání

Vzato matematicky na tom za 4roky budeme hůře než Rusko.....

Mnoho let se projevoval pozitivní vliv zahraničních investic a technologií, které sebou přinesly vyspělé firmy. Ta vlna už opadla a teď se ukazuje, jak jsme "využili" dříve získaný čas pro vzdělání a výcvik schopných lidí pro špičkové technologie.

Podivme se na Švýcary, kteří jdou nahoru, přestože měli problémy se stěhování výrob pryč do levnějších států. To nás čeká také, až se vyhospodaří vybavení montoven u nás, půjdou dále na východ za levnější pracovní silou, nižšími požadavky na ekologii a levnější energií nezatíženou obnovitelnými nesmysly. Co pak budou dělat naši jen průměrní pracovníci?

Je to špatná vizitka našich vlád všech politických barev.

V. Venc 31.5.2012 16:37

Re: nepodporuje se vzdělání ad Pruner

Vážený pane, než vyřknete soud, že vlády nepodporují vzdělání, tak by bylo dobře si udělat malou rekapitulaci (stačí třeba za 10 let) kolik finančních prostředků spotřebovala v ČR věda,(výzkum, vývoj, užití) školství a jaké celospolečenské přínosy lze k těmto částkám přičíst, eventuálně, kde ale skutečně vznikaly technologické novinky, a čí zásluhou. Pokud si to zjistíte, tak potom teprve můžete (Vy a mnozí další v diskuzi) tvrdit, kde ty opravdové problémy jsou.

Inovační prostředí totiž vzniká úplně mimo dotační toky bruselských centrálních rozvojových stratégů a jejich českých realizátorů. Tady veškerá vládní aktivita nutně končí.

Vezměte si jenom jednu vzorovou situaci. Myslíte si, že např. firma Baťa, která měla obrovský vědeckovýzkumný a vývojový potenciál, dosáhla tento výsledek díky práci vládních a ministerských úředníků? Baťa a mnohé další totiž dobře věděly, že odtud vynálezy, průmyslové a zlepšovací vzory nebudou padat.

Bohužel dnešní představa většiny občanů požaduje všechno od vlády, státu.., ale tak naprosto brečí na špatném hrobě!

J. Kotalík 31.5.2012 19:26

Re: nepodporuje se vzdělání ad Pruner

Pravomoc státu ale sahá např. k daním a podobně. Těžko bude firma financovat vlastní výzkum a školit si lidi od píky, když na to nebude mít.

Stejně tak stále nerozumím tomu, proč potřebujeme dotovat výrobu stovek odborníků na anglickou literaturu - a to každoročně.

M. Brejcha 31.5.2012 13:51

Co dodat ????

Naše banánová republika !!!!!

J. Denemark 31.5.2012 12:27

Selským rozumem...

..v zemi je blbá nálada, nic jiného od této vlády neslyšíme, než že je krize, že bude hůř a že mejdan skončil (jak pro koho). Národ upadá do letargie a to se samozřejmě odráží v pracovních výkonech. Navíc se přestává utrácet, každý raději šetří na horší časy, či na to prostě nemá. A tak se propadáme..............

J. Kotalík 31.5.2012 16:30

Re: Selským rozumem...

Nic proti vám,

ale zrovna tohle bych na vládu neházel. Ano, vím, že je to jednodušší, ale není to pravda. Nevím, jak vy, ale depresi z dražšího rohlíku jsem ještě nikdy nedostal.

Švýcaři jsou Švýcaři, proto jsou tak vysoko, protože jsou morálně na výši a podobně. A my jsme Češi. Lidé, co na flákání nevidí nic špatného a lidé, co když přijde na lámání chleba, tak si umí akorát na všechno stěžovat.

R. Kirsch 31.5.2012 11:30

Bude jeste hure!

Tak co, obcane, uz jste se nabazili toho bajneho kapitalismu a ceskeho demokratickeho debaklu? Tak se bazte, bazte, bude jeste hure! Skoro uz bych dodal "zlaty socik!!!"

M. Charouz 31.5.2012 12:07

Re: Bude jeste hure!

Neví, ale čtu tam něco jiného. "Podle manažerů u nás nejsou praktiky vhodné pro podnikání, nechováme

se efektivně, zaměstnavatelé i zaměstnanci nemají postoje, které bychom

očekávali."Takže to není až tak o politice, ale spíše o národní nátuře :-(

J. Denemark 31.5.2012 12:16

V nátuře to asi nebude, bývaly doby, kdy jsme udávali tempo.

J. Kotalík 31.5.2012 19:27

Re: V nátuře to asi nebude, bývaly doby, kdy jsme udávali tempo.

Hm...předpokládám, že myslíte až ty dávné doby před druhou světovou válkou...? (a víceméně i během ní) Ano, je to škoda. :-(

Ale je dost možné, že se nátura prostě jenom změnila...

J. Čermák 31.5.2012 12:33

Re: Bude jeste hure!

Staci vyhazet vsechny komunisty a to ze vsech stran, jen saji tuto zemi jako zaba na prameni. To oni stale jsou u koryt, to oni pokrivili charakter obcanu teto zeme. Jedene az skonci bude to lepsi.

m. chlápek 31.5.2012 21:33

Re: Bude jeste hure!

to není komunistama... je to všeobecně v lidech, začíná to už v dětství... prostě některé dítě je mouňa, jiné čiman.. ve třídě jsou šprti, flákači, propadáci... a jak stárnou, z malého lumpíka vyroste zločinec, ze šprta třeba kantor, a ten někdo, když nejde se dostat na vyšší pozici... tak třeba i do KSČ vstoupí, agentem STB se stane, to aby se měl dobře, tedy o trochu lépe než jeho soused.....

J. Kottas 31.5.2012 10:13

Prorůstový faktor....

jsme vyloučili ze svého politického i ekonomického slovníku. Umíme jenom luxovat kapsy prostým občanům, zbavovat se důchodců (protože strmě přibude jejich sebevražd) a plácat o tom, jak si musíme utahovat opasky - pardon "musíte utahovat opasky".

P. Zeman 31.5.2012 10:59

Re: Prorůstový faktor....

...nebo proto, že je snadnější vyřvávat na demonstacích, než začít konečně něco dělat :-P.