3. února 2017 15:45 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Česká spořitelna utratila miliardu v Bratislavě. Za nájemníka má i Amazon

ČS nemovitostní fond koupil administrativní budovu Park One v Bratislavě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ČS nemovitostní fond koupil administrativní budovu Park One v Bratislavě. | foto: Sial

BRATISLAVA ČS nemovitostní fond koupil administrativní budovu Park One v Bratislavě. Hodnota transakce činí 35,6 milionu eur, což je v přepočtu 961 milionů korun. Na obchod upozornila poradenská společnost CBRE Slovensko, která zastupovala prodávajícího, Falcon II Fund.

Celková pronajímatelná plocha budovy Park One dosahuje 13 200 metrů čtverečních, stavba se nachází v centru slovenské metropole. V současnosti je obsazena, mezi nájemce patří například slovenská pobočka americké firmy Amazon.

Budova byla postavena v roce 2007 podle návrhu české architektonické kanceláře Sial.

ČS nemovitostní fond, který spravuje REICO investiční společnost České spořitelny, je nejstarším podílovým nemovitostním fondem na českém trhu. Fond vlastní v Bratislavě i další dvě budovy. Například v roce 2015 koupil od developerské skupiny HB Reavis za 46,2 milionu eur administrativní budovu Forum Business Center I.

ČS nemovitostní fond koupil administrativní budovu Park One v Bratislavě.
ČS nemovitostní fond koupil administrativní budovu Park One v Bratislavě.
ČTK