29. října 2010 11:45 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Česká spořitelna vydělala méně než loni, je však optimistická

Česká Spořitelna | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká Spořitelna | foto: Lidové noviny

PRAHA Česká spořitelna zatím nepřekonala rekordní výsledky z loňského roku. Konsolidovaný čistý zisk za prvních devět měsíců letošního roku klesl o 11,5 procenta na 8,54 miliardy korun. Provozní zisk klesl o téměř dvě procenta na 19,86 miliardy korun.

"Výsledky za poslední čtvrtletí potvrzují, že optimismus je na místě. Jednak byl provozní zisk v letošním třetím čtvrtletí vyšší než ve třetím čtvrtletí 2009, zároveň jsme zaznamenali pokles rizikových nákladů. Vrchol jejich růstu máme za sebou," uvedl k výsledkům odcházející generální ředitel České spořitelny Gernot Mittendorfer.

Navzdory zlepšení ve třetím kvartálu saldo tvorby rezerv a opravných položek k úvěrům meziročně narostlo o 30 procent a dosáhlo výše -7,8 miliardy korun. Tvorba opravných položek roste zejména v oblasti úvěrování domácností a podnikatelů.

Celá skupina Erste Bank dopadla v meziročním srovnání lépe. Její čistý zisk v prvních třech čtvrtletích narostl o 2,3 procenta na 736,8 milionu eur (v přepočtu 18,15 miliardy korun). Provozní zisk celé skupiny se zvýšil o devět procent.

Advantage Consulting, s.r.o.
SENIOR FINANČNÍ ÚČETNÍ s AJ Praha

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč