19. května 2015 16:10 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Česká Tatra se prohání v trháku Šílený Max. Hraje její podvozek a kabina

Ve filmu Šílený Max: Zběsilá jízda si zahrála i Tatra 815. Pochází z ní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ve filmu Šílený Max: Zběsilá jízda si zahrála i Tatra 815. Pochází z ní... | foto: http://madmax.wikia.com

KOPŘIVNICE Tuzemská kina ovládl o víkendu film Šílený Max: Zběsilá cesta. Pozorní diváci v něm mohli odhalit českou stopu. V akčních scénách brázdí vyžilou krajinou automobilové monstrum složené mimo jiné z klasické Tatry 815.

Známý český náklaďák je k poznání hlavně díky třínápravovému podvozku. Z kopřivnických dílen pochází i část řidičovy kabiny.

Jinak je podivuhodný stroj - nazvaný War Rig - složený z mnoha dalších dílů. Má radlici, zadní část kabiny pak tvoří rozříznutý Chevrolet Fleetmaster Sedan ze 40. let minulého století.

War Rig je vozidlo gangu, který v americko-australském apokalyptickém trháku prchá pustinou. A s nímž se setkává i hlavní postava filmu, Šílený Max, pronásledovaný svou pohnutou minulostí.

Tvůrcům filmu se motor Tatry 815 nezdál zřejmě dost silný, proto jej nahradili závodním motorem o síle 600 koní. Pro potřeby snímku postavili tři identické náklaďáky.

Ve filmu Šílený Max: Zběsilá jízda si zahrála i Tatra 815. Pochází z ní...
Ve filmu Šílený Max: Zběsilá jízda si zahrála i Tatra 815. Pochází z ní...

 

mipMichal Pavec

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA NÁKUPU - MATERIAL COMPLIENCE

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 32 000 - 38 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz