21. listopadu 2012 14:38 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Česká televize má v plánu příští rok investovat 795 milionů Kč

Česká televize | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká televize | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Česká televize počítá pro příští rok s investičními výdaji 795 milionů korun, tedy vyššími než letos. Z toho 150 milionů korun připadne na výstavbu televizního studia v Brně. Z letošního roku se do roku 2013 převede 195 milionů korun. Na dnešním zasedání Rady ČT to řekla její místopředsedkyně Dana Eklová.

Důvodem přesunu části investičního rozpočtu na příští rok je podle Eklové odložení některých projektů. U nich se letos kvůli změnám v zákonu o veřejných zakázkách prodloužily lhůty ve výběrovém řízení.

ČTĚTE TAKÉ:

Tendr na výstavbu televizního studia v Brně vyhlásila ČT v listopadu. Zakázka v hodnotě 340 milionů korun zahrnuje vybudování komplexu studií a dalších prostor pro výrobu a vysílání pořadů. Stavební práce mají začít příští rok v květnu, jejich dokončení se předpokládá v září 2014. Veřejnoprávní televize chce v příštím roce investovat také do digitalizace televizního archivu, nákupu televizní techniky či rozvoje informačních technologií.

Petr Dvořák - generální ředitel ČT

Petr Dvořák - generální ředitel ČT

V letošním roce ČT po dubnové úpravě rozpočtu počítala s investičními výdaji 480 milionů korun. Veřejnoprávní televize letos hospodaří s rozpočtem 6,97 miliardy korun, pro jehož vyrovnání musí čerpat z rezerv 460 milionů korun.

.

khuKarel Hrubeš, ČTK

Najdete na Lidovky.cz