16. července 2010 15:14 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Česká televize spustí do dvou let internetový kanál ČT5

Logo ČT24. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo ČT24. |

PRAHA Česká televize by měla do dvou let spustit svůj pátý kanál ČT5. Rádiu Česko to řekl odcházející ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich. Podle něj bude ČT5 čistě internetovou televizí, která bude sdružovat všechny čtyři programy veřejnoprávní televize.

"Za rok za dva by Česká televize měla mít velmi silný pátý program nebo pátý kanál, který by v sobě sdružoval všechny čtyři programy ostatní, respektive jejich internetové aplikace a nabízel by i spoustu věcí, které na těch programech nenajdeme," uvedl pro Rádio Česko Fridrich.

Internetových portálů by se měly dočkat i ostatní programy ČT. "Česká televize má nejenom svůj hlavní web, ale má i portál ČT24.cz a chce budovat další specializované - sportovní, pro jedničku, pro dvojku a tak podobně," dodal Fridrich.

Některé sportovní přenosy, které by nebylo možné odvysílat v televizi, by do budoucna mohly běžet na internetu. Fridrich nevyloučil, že by mohlo dojít k jejich zpoplatnění, píše Rádio Česko na svém webu.

Fridrich v ČT od 1. srpna stane ředitelem divize nových médií. Přibližný počet zaměstnanců ani předpokládaný rozpočet zatím její nový šéf nechtěl zveřejnit. Podle informací Rádia Česko se ale jeho zástupkyní stane současná moderátorka a dramaturgyně Hyde Parku Pavlína Kvapilová.

Zpravodajství ČT bude po Fridrichovi řídit někdejší zpravodaj ČT ve Spojených státech Roman Bradáč.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!