17. prosince 2015 11:31 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Česká zbrojovka dodá slovenské policii pistole za 383 milionů

Slovenská policie (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovenská policie (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

BRATISLAVA Společnost Česká zbrojovka podepsala se slovenským ministerstvem vnitra rámcovou dohodu o dodávce 26 641 pistolí s příslušenstvím v hodnotě 14,19 milionu eur (383 milionů korun) pro slovenskou policii i jiné ozbrojené složky. Dalších 20 tisíc pistolí koupí Bratislava od rakouské firmy Glock.

Obě firmy uspěly v největším tendru svého druhu v novodobé historii Slovenska, jehož celková hodnota činí 23 milionů eur (621 milionů korun) bez daně z přidaného hodnoty, řekl novinářům slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák.

„Po 20 letech dochází k přezbrojení policejního sboru. Je už více než nejvyšší čas. Ceny jsou výrazně pod tržními cenami. V průměru jde o 30procentní slevy, než jsou na trhu,“ uvedl Kaliňák, podle kterého oba dodavatelé budou pistole vyrábět na Slovensku.

Přezbrojení slovenské policie a dalších bezpečnostních složek na Slovensku se připravovalo léta. Většina policistů v zemi v současnosti používá zastaralé pistole CZ 82.

ČTK