8. července 2011 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

České aquaparky jsou drahé a skomírají

Aquapark- ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Aquapark- ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

PRAHA Tuzemské aquaparky jsou pro návštěvníky poměrně drahou zábavou. Češi je proto navštěvují jen zřídka a aquaparky začínají mít finanční problémy. Na rozdíl od Němců nebo Rakušanů dávají Češi přednost klasickým koupalištím.

Není divu, za vstupné u nás zaplatí návštěvník zhruba stejně jako západní sousedé ve svých vodních areálech. Navíc s tím rozdílem, že průměrně vydělávající Němec má třikrát vyšší plat. V obřím komplexu Tropical Islands u Berlína zaplatí dospělý za den mezi šesti a sedmi sty korun, v mnohem menším areálu Aquapalace v Čestlicích 650 korun.

KOLIK STOJÍ VSTUPNÉ DO AQUAPARKŮ? KUPTE SI LN

Velké srovnání cen aquaparků najdete v pátečních LN.

Důvodů, proč jsou za hranicemi aquaparky levnější, je několik. Zaprvé Němci, Rakušané nebo Poláci jsou zvyklí navštěvovat vodní areály mnohem častěji, takže si jejich provozovatelé kompenzují nižší cenu vstupného množstvím návštěvníků. Češi jsou také mnohem citlivější na cenu.

Anketa

Jak často chodíte do aquaparku?

Nikdy. 2801
Jednou za rok. 563
Jedenkrát za půl roku. 251
Jednou do měsíce. 60
Častěji. 42

 

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.