20. srpna 2010 15:33 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

České dráhy prodávají dva tisíce bytů, chtějí získat 800 milionů

Hlavní nádraží v Praze (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hlavní nádraží v Praze (ilustrační foto). | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA České dráhy (ČD) letos začaly rozprodávat svůj bytový fond - přibližně 2000 bytů. Podle odhadu náměstka generálního ředitele pro správu majetku ČD Milana Matzenauera by prodej bytů mohl firmě vynést 800 milionů korun.

Společnost byty nabízí k odkupu nájemníkům, zejména z řad současných i bývalých zaměstnanců podniku. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny (HN).

Za letošní půlrok využila nabídky ČD k odkupu bytů asi stovka nájemníků. "Ty jim firma nabízí za nejnižší kupní cenu ze znaleckého odhadu," řekl Matzenauer.

Nájemníci budou mít na rozmyšlení, zda si byt koupí, tři měsíce. Neprodané nemovitosti ČD nabídnou na trhu. Celý proces by měl být ukončen ještě letos, uvádějí HN.

České dráhy hospodařily v letošním prvním pololetí se ziskem 21 milionů korun, což je oproti loňsku zlepšení o 78 milionů. ČD jsou vlastněny státem, který spolu s kraji částečně přispívá na provoz vlaků.

Lidovky.cz, ČTK