Diskuse k článku: České firmy mizí do rájů. Chtějí stabilitu

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 26.8.2011 12:28
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
R. Langer 26.8.2011 12:27

Když sleduji

politiku tohoto státu, není se čemu divit. A nejtragičtější na tom je, že někteří moulové tuto politiku považují za pravicovou! 8-o

B. Vorlíček 25.8.2011 20:33

kam spěje naše ekonomické nesnažení ?

Když se zamyslím nad naší ekonomickou situací, docela mne mrazí v zádech. Mnoho podnikatelů, kteří ještě v roce 2009 konzervativně setrvávalo v českých luzích a hájích a čekalo prosperitu se hnulo a definitivně odešlo do června 2011 do daňových rájů a celkem pochopitelně. Vzhledem k tomu, že zde vládne převážně zahraniční kapitál, který zdaňuje doma, nechápu, kde budou chtít naši politici a vládci brát peníze na své nadstandardní prebendy a chod státu. My nemusíme čekat na světovou a evropskou krizi, protože my se nemáme kde a kdy odrazit, ztratili jsme dno. Chudáci lidé, kteří tento marazmus převezmou. Mladí vzdělaní lidé odchází za jistotou a zde vzniká skanzen a překladiště.

M. Charouz 25.8.2011 20:56

Re: kam spěje naše ekonomické nesnažení ?

Něco jako jistota neexistuje nikde na světě. A tak černá situace zdaleka není. Doporučuji každému odladit z TV Novu, Primu, ČT a podobné kanály (nádherné slovo!) a pár týdnů, nebo alespoň dní nečíst noviny. A zjistíte, že žijeme v naprosto normální zemi :-) Co si mám představit pod pojmem "vláda zahraničního kapitálu"? To je něco z Marxe?

B. Vorlíček 25.8.2011 21:59

Re: kam spěje naše ekonomické nesnažení ?

Ne, nemá to nic společného s ideologickými kategoriemi. Vláda zahraničního kapitálu - asi takto, podívejte se kolem sebe, kolik větších firem, ketré nejsou v terciální sféře ( sféra ponejvíce služeb ) je ryze českých a kam tedy tečou daně. Když mám firmu jako český občan, platím daně ... a konečně svému městu, či obci. Pakliže se jedná o firmy, které vlastní cizinci, odchází vše z této republiky. Viz např. Plzeňský pivovar, a dalších mnoho firem - nemusím personifikovat. K tomu připočtěte naše podnikatele, kteří mají účetnictví firmy např. na Bahamách, Kypru ..... atd. Zde tedy vidíme, kolik zůstává v naši republice. Vycházejte z majetku ( eset ), výroby, vytvářením hodnot a jejich přerozdělování - můžeme skončit např. až na kontokorentních účtech.

M. Charouz 26.8.2011 5:25

Re: kam spěje naše ekonomické nesnažení ?

Zapoměl jste na ty české podnikatele, kteří si s daněmi příliš hlavu nelámou a na šedou ekonomiku lidí, kteří pracují či podnikají načerno. Je div, že nahoře je stále ještě co krást, že? :-)

R. Langer 26.8.2011 12:28

Re: kam spěje naše ekonomické nesnažení ?

Kdyby chtěli načerno pracovat všichni a nahoru nedali ani korunu!

Najdete na Lidovky.cz