Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo 7 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Česko je ráj pracovních agentur. Působí jich zde více než v Kanadě

Boj o zaměstnance (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Boj o zaměstnance (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Česká republika je v počtu pracovních a personálních agentur sedmá na světě. Působí jich zde 2247, což je více než třetina všech agentur ve Spojených státech. ČR předstihla i takové země jako jsou Francie, Kanada či Švédsko. První místo patří s 20 tisíci agenturami Japonsku.

Druhé místo patří podle zprávy Británii, kde působí přes jedenáct tisíc agentur, a třetí Německu s devíti tisíci agenturami. Celkem na světě působí 71.000 pracovních agentur.

"Důvod, proč je u nás tolik agentur, je ten, že pravidla pro udělování licencí v ČR jsou velice formální a získat tuto licenci je tedy velmi snadné," uvedl marketingový manažer Grafton Recruitment Mikuláš Procházka.

S růstem ekonomiky v minulých letech a tím i příchodem investorů se toto odvětví velice rozšířilo, a protože chyběla systematičtější kontrola ze strany státu, řada agentur získala licenci, aniž by chtěla dodržovat srovnatelné podmínky pro zaměstnance, dodal.

Počet agentur se však může brzy podstatně snížit. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) se na činnost pracovních agentur hodlá zaměřit v chystané novele zákona o zaměstnanosti. Hlavní změny se v ní týkají zpřísnění podmínek pro vydávání povolení ke zprostředkování zaměstnání, uznávání odborné způsobilosti zástupců agentur práce a zaměstnávání osob se zdravotním postižením, sdělila mluvčí MPSV Štěpánka Filipová.

Premium

Nemilosrdná věznice Mírov. Hodina světla denně zlomí i ty největší bosse

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslední kamenný schod je sešlapaný, obroušený do lesku a jako by se prohýbal pod tíhou všudypřítomného zla. Denně na...

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

Advantage Consulting, s.r.o.
SERVISNÍ TECHNIK CNC – BRNO

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 33 000 - 40 000 Kč