29. září 2009 8:54 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Český Facebook už je větší než Praha, láká hlavně ženy

Facebook (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook (ilustrační foto) | foto: Lidové noviny

PRAHA  Fenomén Facebook, na který naskočily v minulém roce statisíce Čechů, pokořil hranici jednoho a půl milionu tuzemských uživatelů. Vyplývá to ze statistik vývojářské společnosti Candytech, jež mají LN k dispozici.

Facebook už před několika měsíci překonal návštěvnost lokálních sociálních sítí Líbímseti.cz nebo Lidé.cz a Spolužáci.cz, které provozuje portál Seznam. "Na rozdíl od klasických profilů na Líbímseti nebo Lidé si může člověk přesně nastavit, kdo vidí co veřejně a jaký kamarád co vidí," uvádí šéf Candytechu Lukáš Maixner důvody oblíbenosti Facebooku.

"Navíc například vidím, že se kamarád vrátil z dovolené, že má nové fotografie, dozvím se, co je u něj nového, mohu si zorganizovat party a hned vidím, kolik lidí mi přijde. Je to nový nástroj komunikace," dodal Maixner.

Průměrný Čech má na Facebooku podle statistik Candytechu sto deset kamarádů. Na sociální síti stráví pak čtyřicet minut denně. Data sbíral Candytech pomocí aplikací, které vyvíjí. Při instalaci Facebook aplikace totiž uživatel může udělit svolení k přístupu k základním informacím jako věk, rodinný stav a podobně.

Další podrobnosti o oblíbenosti Facebooku v Česku si přečtěte v dnešních

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!