24. května 2010 13:53 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Český pavilon na Expu slaví výhru v hokeji a rekordní návštěvnost

Návštěvníci českého pavilonu na Expo 2010. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Návštěvníci českého pavilonu na Expo 2010. | foto: ČTK

PRAHA/ŠANGHAJ Český pavilon na Všeobecné světové výstavě EXPO 2010 v čínské Šanghaji překonal svůj dosavadní rekord v denní návštěvnosti. V neděli jej navštívilo 47.351 osob, informovala dnes zástupkyně organizačního týmu Tereza Králová.

Předchozí rekord denní návštěvnosti je z 15. května, kdy se na české exponáty přišlo podívat 37 822 lidí.

Český pavilon se připojil k oslavám nedělního vítězství českých hokejistů na mistrovství světa v Německu.

"Fasáda pavilonu je pokryta 42 tisíci puky a součástí expozice je exponát s názvem 'Hokejová vášeň', takže o to větší máme z hokejového zlata radost - stejně jako z překonání rekordu v denní návštěvnosti našeho pavilonu," sdělil generální komisař české účasti Pavel Stehlík.

Podle něj do pavilonu k dnešnímu dni přišlo celkově 781 218 návštěvníků, což prý potvrzuje nebývalý úspěch české účasti na EXPO.

Světová výstava v Šanghaji má ambici stát se největší v historii těchto akcí. Byla otevřena před zhruba třemi týdny a potrvá půl roku.

Česko na prezentaci státu vyčlenilo půl miliardy korun; český pavilon s originálními artefakty a vnitřním uspořádáním patří podle pozorovatelů mezi neotřelé, dokonce již o jeho koupi údajně projevilo zájem jedno z čínských měst.

Lidovky.cz, ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.