10. července 2019 13:52 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Český portál Hotel.cz se spojil s maďarskou konkurencí. Nová skupina nabídne turistům 20 tisíc hotelů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Tomáš Rucký

Český server Hotel.cz se spojil s maďarským Szallas.hu. Fúze rezervačních portálů má podle vyjádření šéfa Hotel.cz Pavla Kotase za cíl usnadnit českým klientům cestu k pobytům v zahraničí, především v Maďarsku a Chorvatsku. Naopak pro maďarské či polské klienty skupiny Szallas otevírá možnost rychlé rezervace do více než šesti tisíc hotelů a penzionů v Česku a na Slovensku.

Služba Szallas.hu je jedničkou v Maďarsku a nedávno rozšířila své aktivity také do Polska a Rumunska. „Investice v České republice byla logickou součástí naší růstové strategie. V rámci transakce jsme odkoupili menšinový podíl v české společnosti a zbytek podílu byl vyměněn za nově vydané akcie naší firmy Szallas.hu Zrt,” vysvětlil Tibor Győrbiró, zástupce investičního fondu PortfoLion, který je hlavním akcionářem Szallas.hu Zrt.

Dosavadních šest vlastníků skupiny Hotel.cz, v čele s majoritním akcionářem Pavlem Kotasem, se tak stalo vlastníky menšinového podílu ve skupině Szallas.hu. Nově vzniklá skupina bude mít 275 zaměstnanců a v šesti středoevropských zemích bude nabízet přes 20 tisíc ubytovacích objektů pro on-line rezervaci. Hodnotu odkoupeného podílu ani celé skupiny žádná ze stran nezveřejnila.

„Skupina plánuje zachovat všechny brandy v jednotlivých zemích, ale všechny by měly do konce letošního roku postupně nabídnout kompletní portfolio nasmlouvaných objektů,“ vysvětlil pro Lidovky.cz strategii skupiny Pavel Kotas. Firma Hotel.cz sdružuje stejnojmenný rezervační portál a dále servery Spa.cz, Hotely.cz, Penzion.cz a Konfi.cz.

Podle Kotase všichni manažeři i zaměstnanci skupiny Hotel.cz budou pokračovat v tom, co dělají dnes. „Máme více než 10 let zkušeností s on-line rezervacemi ubytování, takže jsem přesvědčen, že budeme schopni pomoci celé skupině i nadále růst tempem přes 30 procent ročně. Fúze nám umožní sdílet znalosti a technologie s našimi novými partnery a nesoupeřit tak s globálními giganty každý jen po vlastní ose,“ doplnil Kotas, který je i ředitelem české firmy a nově se stal i členem představenstva celé Szallas group.

Společnosti Hotel.cz loni stouply tržby meziročně o 18 procent na víc než 234 milionů korun a hrubý zisk činil 18 milionů. Firma Szallas.hu zase loni vykázala obrat v přepočtu 350 milionů korun a hrubý zisk 56 milionů korun.