Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 17 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Český telekomunikační úřad v Bruselu narazil. Poplatky musí snížit víc

Smartphone (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Smartphone (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA/BRUSEL Evropská komise odmítla návrh Českého telekomunikačního úřadu na další snížení poplatků za ukončení volání. Tedy ceny, kterou si mezi sebou platí operátoři při volání do cizí sítě. Komisi se nelíbí, že některé navržené ceny jsou i tak dvakrát vyšší než v jiných zemích Evropské unie.

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) cenu stanovuje u pevných linek i tří hlavních mobilních operátorů a tvoří tak fakticky minimální cenu za minutu volání. Uvedl to dnes server IHNED.cz.

ČTĚTE TAKÉ:

"Snažíme se o spravedlivou regulaci a zajistíme, aby regulované sazby za ukončení volání byly ve všech členských státech stanoveny bez zbytečného odkladu na přiměřené úrovni," řekla eurokomisařka pro digitální agendu Neelie Kroesová.

Problém vidí také v tom, že ČTÚ předepisuje ceny jen třem největším mobilním operátorům a Telefónice jako hlavnímu vlastníkovi pevných linek.

"ČTÚ uložil velkoobchodní ceny, které neberou v potaz účinné technologie založené na sítích nové generace," píše se v oznámení Evropské Komise.

Komise naposledy odmítla také plán ČTÚ na částečné zrušení regulace poskytování připojení k internetu přes pevné linky technologií ADSL.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...