Středa 12. května 2021svátek má Pankrác 19 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Český telekomunikační úřad v Bruselu narazil. Poplatky musí snížit víc

Smartphone (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Smartphone (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA/BRUSEL Evropská komise odmítla návrh Českého telekomunikačního úřadu na další snížení poplatků za ukončení volání. Tedy ceny, kterou si mezi sebou platí operátoři při volání do cizí sítě. Komisi se nelíbí, že některé navržené ceny jsou i tak dvakrát vyšší než v jiných zemích Evropské unie.

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) cenu stanovuje u pevných linek i tří hlavních mobilních operátorů a tvoří tak fakticky minimální cenu za minutu volání. Uvedl to dnes server IHNED.cz.

ČTĚTE TAKÉ:

"Snažíme se o spravedlivou regulaci a zajistíme, aby regulované sazby za ukončení volání byly ve všech členských státech stanoveny bez zbytečného odkladu na přiměřené úrovni," řekla eurokomisařka pro digitální agendu Neelie Kroesová.

Problém vidí také v tom, že ČTÚ předepisuje ceny jen třem největším mobilním operátorům a Telefónice jako hlavnímu vlastníkovi pevných linek.

"ČTÚ uložil velkoobchodní ceny, které neberou v potaz účinné technologie založené na sítích nové generace," píše se v oznámení Evropské Komise.

Komise naposledy odmítla také plán ČTÚ na částečné zrušení regulace poskytování připojení k internetu přes pevné linky technologií ADSL.

,

Pochvaly bych výrazně omezil, víc berou než dávají, vysvětluje psycholog

Zdeněk Krpoun psycholog | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stále více čelíme nezdravému tlaku, abychom byli úspěšnější a výkonnější. Jak budovat zdravé sebevědomí? Jak správně...

Opakovaný výstup na osmitisícovku může urychlit demenci, říká neurochirurg Beneš

Vladimír Beneš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špičkový neurochirurg Vladimír Beneš, už třetí v řadě slavné neurochirurgické dynastie, o šťourátku v mozku, hezkých...

Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

Přehled služeb televize přes internet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...