31. srpna 2010 20:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Český výrobce pneumatik postaví továrnu v USA za 850 milionů

Pneumatiky (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pneumatiky (ilustrační foto). | foto: Lidové noviny

PRAHA Česká gumárenská společnost (ČGS), která vyrábí zemědělské pneumatiky pod značkami Mitas a Continental, chce postavit v americkém Charles City továrnu za 43,81 milionu dolarů, tedy asi 850 milionů Kč. Výroba v novém závodě má začít v lednu 2012.

ČGS by měla s Američany podepsat smlouvu o investicích, v rámci dohody se zaváže vytvořit nejméně 159 pracovních míst pro místní obyvatele.

Společnost plánuje vybudovat výrobní závod ve třech fázích. V poslední fázi továrna s celkovou roční kapacitou 12.200 tun pneumatik zaměstná 262 lidí.

CGS Tyres

Skupina CGS Tyres je jedním z předních evropských výrobců zemědělských pneumatik, které jsou vyráběny a prodávány po celém světě pod třemi obchodními značkami. Vlastními obchodními značkami jsou Mitas a Cultor; pneumatiky Continental pro zemědělský segment jsou licencované.

Divize pneumatik CGS Tyres loni vykázala tržby 6,5 miliardy korun a dosáhla zisku 147,4 milionů korun. Prodeje v prvním pololetí letošního roku stouply na 3,98 miliardy korun.

Závod v Charles City bude vyrábět radiální zemědělské pneumatiky značek Mitas a Continental určené pro severoamerický trh. "Do Iowy přinášíme 78 let zkušeností," uvedl generální ředitel dceřiné společnosti Mitas Jaroslav Čechura.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…