26. září 2013 12:40, aktualizováno  12:53 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Starobrno a Litovel Premium jsou českými ležáky roku

Pivo - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pivo - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA O první příčku v hlavní kategorii světlých ležáků soutěže České pivo se letos podělila piva Starobrno a Litovel Premium. V souběžně vyhlašované novinářské anketě zvítězilo pivo z pivovaru Svijany. Ve čtvrtek o tom informovali organizátoři soutěže.

Výsledky 13. ročníku obou soutěží byly vyhlášeny ve středu večer na Svatováclavské slavnosti českého piva.

ČTĚTE TAKÉ:

V kategorii světlých výčepních piv se o prvenství podělila piva Starobrno tradiční a Staropramen. Mezi stále populárnějšími jedenáctistupňovými pivy zvítězily shodně Gambrinus Excelent, Humpolecká jedenáctka a Velkopopovický Kozel Medium. Mezi nealkoholickými pivy patří první místo pivu Zubr Free. Nejlepším tmavým pivem porota určila výčepní pivo Litovel Dark.

Anketa

Souhlasíte s vítězi hlavní kategorie světlých ležáků soutěže České pivo, kterými letos jsou piva Starobrno a Litovel Premium

Ano, s oběma 9
Ne, ani s jedním 34
Se Starobrnem ano 4
S Litovelem Premium ano 11

Soutěže se účastní pivovary s ročním stavem nad 10 tisíc hektolitrů

Ve všech kategorií se letos utkalo 61 druhů piv. Degustační soutěž každoročně vyhlašuje Český svaz pivovarů a sladoven, odborným garantem je Výzkumný ústav pivovarský a sladařský. Do soutěže mohou přihlašovat své produkty všechny tuzemské pivovar, které mají roční výstav nad 10.000 hektolitrů.

Během slavnostního večera v pražském hotelu Ambassador byli uvedeni do Síně slávy Českého pivovarství bývalý ředitel severomoravských pivovarů v Přerově a zakladatel pivovaru Radegast Václav Petras a přední šlechtitel sladovnických ječmenů Petr Svačina.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz