14. května 2012 21:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Čeští podnikatelé tráví víc času v práci. Vliv na to má i krize

Úředník (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Úředník (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

PRAHA Čeští podnikatelé tráví mnohem víc času mimo domov než jejich kolegové ve světě. Ve světě se rovnováha mezi pracovním a soukromým životem zlepšuje. Vyplynulo to z indexu, který srovnává rovnováhu mezi soukromým a pracovním životem.

Index mapoval soukromý a pracovní život mezi 16 tisíci profesionály ve více než 80 zemích. V Česku se tento index pohybuje 20 bodů pod celosvětovým průměrem 124 bodů.

PŘEČTĚTE SI:

Polovina lidí si myslí, že pracuje víc než v roce 2010

V Česku se navíc ukazatel zhoršil tím, že 58 procent českých podnikatelů stráví více času mimo domov než v roce 2010. Celosvětový průměr je totiž na 39 procentech. Na 56 procent českých pracovníků si myslí, že pracují více než v roce 2010. Na druhou stranu více než třetina českých respondentů uvedla, že firmy se pokusily zkrátit dobu dojíždění zaměstnanců.

Pracovní život Čechů ovlivnila krize

"Zveřejnění nového Indexu rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem přináší povzbudivé zprávy od pracovníků z celého světa. Říkají, že se jejich rovnováha mezi pracovním a soukromým životem zlepšuje. Pracovní život Čechů ale nepříznivě ovlivnily nepříznivé ekonomické podmínky a následky krize," komentoval výsledky generální ředitel společnosti Regus pro Česko Serge Dupaux.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Databáze společnosti Regus zahrnuje více než milion podnikatelů z celého světa. Respondenti byli dotazováni na pracovní dobu, spokojenost s množstvím času stráveného doma nebo s rodinou, a na jeji názor na to, zda v celkové rovnováze mezi jejich pracovním a soukromým životem došlo ke zlepšení. Regus je největším světovým poskytovatelem flexibilních pracovišť.

Lidovky.cz, ČTK