11. dubna 2012 10:18 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Čeští podvodníci vydírají Němce. Vymáhají platbu za erotický telefonát

obálka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy obálka | foto: Reprofoto

BERLÍN Úřady na ochranu spotřebitelů v několika německých spolkových zemích varují před podvodnými dopisy údajné české firmy, která po Němcích požaduje zaplacení téměř 177 eur, zhruba 4400 Kč, za telefonické služby.

V případě, že částku urychleně neuhradí, hrozí jim dalšími sankcemi. Úřady adresáty vyzvaly, aby nic na uvedené české konto neposílali. Jedná se podle nich jen o další pokus podvodníků, jak vymámit z lidí peníze. Česko v podobných případech nefiguruje poprvé.

Pod dopisem je podepsána firma Toma Inkasso se sídlem ve Světlé nad Sázavou. Za pravděpodobně nikdy neuskutečněný telefonát na českou erotickou linku vymáhá 98,60 eura plus uhrazení inkasních nákladů ve výši 78,21 eura.

ČTĚTE TAKÉ:

Pokud adresáti celkovou částku nezaplatí do pěti dnů, hrozí "dalšími donucovacími opatřeními".

"Je to čirý podvod," uklidňuje Němce například úřad na ochranu spotřebitelů v Sasku-Anhaltsku. "Výhrůžkou se pouze troufale a průhledně snaží vyvolat u postižených strach, aby je přiměl k zaplacení požadované sumy," doplnil východoněmecký úřad a vyzval adresáty, aby dopis ignorovali.

Na svých webových stránkách připomíná, že to v Německu není první podobný případ podvodného vymáhání peněz za domnělé služby. V minulosti takové účty podle úřadu přicházely mimo jiné od firem Czech Media Factoring, Pepper United nebo Bohemia Factoring.

Lidovky.cz, ČTK

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?