13. srpna 2014 14:33 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Cestovní kancelář Hellas vyhlásila úpadek. V Řecku má 120 klientů

Pláž v Kavale | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pláž v Kavale | foto: Miloslav Janík, Lidovky.cz

PROSTĚJOV Prostějovská cestovní kancelář Hellas - nejen Řecko vyhlásila úpadek. Je třetí zkrachovalou cestovní kanceláří v letošní turistické sezoně. Informaci portálu Invia.cz ve středu potvrdila pojišťovna Generali, u níž je kancelář pojištěna proti úpadku. Podle pojišťovny má společnost v Řecku 120 klientů. Prvních devět turistů by se mělo vrátit ve středu.

V Česku zkrachovala další cestovní kancelář. Úpadek vyhlásila prostějovská společnost Hellas - nejen Řecko. V zahraničí má nyní 120 klientů - prvních devět z nich by se do Česka mělo vrátit ve středu.

Kancelář je pojištěná na 3,9 milionu korun u společnosti Generali. Její zástupci tuto informaci potvrdili. Výše uvedený pojistný limit by měl být dostatečný pro vypořádání nároků klientů.

"Středeční návrat devíti turistů je plně zajištěn a všichni ostatní klienti dokončí pobyt v řádném termínu. S ohledem na úpadek kanceláře dnes z Ostravy neodletělo devět klientů. Zaplacené zájezdy, jež se neuskuteční, má celkem asi 250 zákazníků. Ti mohou do šesti měsíců uplatnit své nároky u asistenční služby Generali," sdělila majitelka kanceláře Hellas Šárka Trunečková.

ČTĚTE TAKÉ:

"Našim klientům se za nastalou situaci omlouvám. Zapříčinilo ji několik důvodů počínaje situací v naší hlavní destinaci Řecku, nízké ceny zájezdů, oslabení kurzu koruny a v neposlední řadě platební neschopnost našich partnerů," uvedla Trunečková.

Klienty, kteří dosud neodcestovali, kancelář již začala kontaktovat s vysvětlením a podrobnými instrukcemi, jak uplatnit své nároky na odškodnění. Tyto informace budou prý dostupné i na internetových stránkách kanceláře a pojišťovny.

Internetové stránky cestovní kanceláře Hellas - nejen Řecko jsou nadále v provozu. Kancelář se specializovala na pobytové zájezdy do Řecka, Bulharska a poznávací zájezdy po Evropě.Letos zatím skončily celkem tři malé cestovky.

První byla v květnu Conti. Kvůli finančním problémům na sebe podala návrh na insolvenci. Brněnská Monmare travel skončila v úpadku v červenci.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR VÝROBNÍ LINKY

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 24 000 - 28 000 Kč