11. července 2009 21:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Cestovní kancelář RETUR zkrachovala, zrušila všechny zájezdy

Pláže v Chorvatsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pláže v Chorvatsku. | foto: Shutterstock

OSTRAVA Cestovní kancelář RETUR zkrachovala, zrušila všechny své zájezdy a od pátku je v insolvenčním řízení. Zájezdy podle mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomia Okamury mělo u kanceláře zaplaceno až několik stovek klientů, peníze by měli dostat zpět od pojišťovny. V Česku je to letos druhý případ krachu cestovní kanceláře.

RETUR sídlil podle dostupných informací původně v Břeclavi, naposledy v Ostravě. Prodával zájezdy hlavně do Bulharska, loni měl podle Okamury asi 1500 klientů. Letos v květnu ho původní majitelé prodali. Nový majitel Lukáš Hlavenka figuruje podle obchodního rejstříku jako jednatel ve třech desítkách firem, značná část z nich je v likvidaci. S AČCKA ani s klienty nekomunikuje, uvedl Okamura.

Na webových stránkách nechala firma jen vzkaz. "Velmi se tímto omlouváme všem stávajícím i potencionálním zákazníkům za způsobené nepříjemnosti, které by nenastaly, kdyby náš obchodní partner nezablokoval část peněžních prostředků na bankovním účtu, které byly určeny k odbavení smluvených zájezdů," uvedla.

Podle ČTK podala insolvenční návrh podala k ostravskému krajskému soudu pracovnice kanceláře, která nedostala mzdu.

Problémy letos měla i liberecká cestovní kancelář Balkan Travel. Vzhledem ke své finanční situaci prý nebyla schopna poskytovat služby klientům.

ČTK

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...