22. května 2015 17:20 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Cestovní skupina Fischer trpěla slabou korunou. Klientů ji přibylo

Loďka na břehu solného jezera Chott el Djerid. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Loďka na břehu solného jezera Chott el Djerid. | foto: Tereza Šupová, Lidové noviny

PRAHA Cestovní kanceláře sdružené pod skupinu Fischer si loni polepšily. Přibylo jim klientů, stouply jim i celkové tržby. V důsledku slabé koruny ovšem této podnikatelské skupině spadl zisk o čtyři procenta.

Loni společnosti stouply tržby za zájezdy o šest procent na 3,27 miliardy. Zisk před zdaněním a odpisy (EBIDTA) klesl o čtyři procenta na 118 milionů korun.

Pokles zisku je podle firmy dán především oslabením české měny. „Uměle oslabená koruna vůči euru a rychle posilující dolar nám ukrojily výraznou část zisku. Nechtěli jsme ale skokové zdražení služeb v zahraničí přenášet na klienty,“ uvedl uvedl výkonný ředitel skupiny Jiří Jelínek. 

V letošním roce se chce skupina Fischer zaměřit na další rozšiřování nabídky destinací, dětských klubů a zavádění nových technologických novinek. Očekává nárůst tržeb na čtyři miliardy korun. 

Počet klientů skupiny sdružující cestovní kanceláře Fischer, Nev-Dama a agenturu eTravel.cz dosáhl loni 266 tisíc, meziročně o 19 tisíc víc. 

„Věřím, že letošní rok bude nejúspěšnější v historii a naše tržby se přiblíží čtyřem miliardám korun. Přispět by k tomu měl i růst na slovenském a polském trhu,“ dodal předseda představenstva skupiny Miloslav Vyhnal.

Lidovky.cz

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…