15. února 2015 16:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Cestující se dočkají signálu v metru. Zatím jen v nových stanicích

Kontroloři prochází stanice ve směru od Motola na Bořislavku. Například ve... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kontroloři prochází stanice ve směru od Motola na Bořislavku. Například ve... | foto: MAFRA - František Vlček

PRAHA Náklady na zajištění signálu v novém úseku metra A mezi Dejvickou a Motolem zaplatí všichni tři operátoři. Instalace kabelů a dalšího příslušenství, díky kterému bude možné telefonovat i se připojit na internet, vyjde na 12 milionů korun. Operátoři kromě toho budou platit nájem 320 tisíc korun ročně.

Informaci přinesl server Ihned.cz. Pražský dopravní podnik (DPP) se na tom po řadě neúspěšných jednání dohodl se Sdružením Metro, které zahrnuje operátory O2, T-mobile a Vodafone. „Tento týden to schválilo představenstvo dopravního podniku a příští týden to má na programu dozorčí rada. Když to schválí i ona, tak do konce února podepíšeme smlouvu,“ řekl serveru ředitel DPP Jaroslav Ďuriš.

Operátoři se dříve bránili zaplacení veškerých nákladů, protože v takové investici neviděli návratnost. Firmy zatím nedokážou odhadnout, zda stihnou pokrýt tunely ještě před dubnovým zahájením provozu.

Pražský dopravní podnik zahájil se zástupci města a firmy Skanska technické...
Technici budou mít hotovo v listopadu, další zkoušení provozu a předávání...

Aktuálně zavádějí signál alespoň do nových zastávek. Nové tunely by operátoři chtěli pokrýt vysokorychlostním internetem LTE. Sdružení Metro má zájem také o zavedení signálu do všech úseků metra, což by vyšlo řádově na stovky milionů korun.

Lidovky.cz