13. srpna 2012 19:25 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

CET 21 vydává dluhopisy za 1,8 miliardy, aby uhradila staré dluhy

CET 21 (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy CET 21 (ilustrační foto) |

HAMILTON (Bermudy)/PRAHA Společnost CET 21, která je součástí mediální skupiny Central European Media Enterprises, vydává emisi dluhopisů v objemu 70 milionů eur (asi 1,8 miliardy Kč). Papíry mají roční úrok devět procent a firma je umístí mimo trh. Z výnosu hodlá refinancovat starší úvěry. CET 21 drží vysílací licenci k televizi Nova a dalším stanicím.

Nové dluhopisy budou mít stejné podmínky jako papíry, které CET 21 vydala 21. října 2010. Firma dluhopisy prodá za cenu, která se rovná 108,250 procenta hodnoty jistiny, plus nahromaděný úrok od 1. května 2012. Roční úrok devět procent bude firma investorům vyplácet v pololetním intervalu.

ČTĚTE TAKÉ:


Dluhopisy budou patřit mezi takzvaně zajištěné obligace CET 21 a záruku za ně ponese Central European Media Enterprises a některé její součásti. Dokončení prodeje dluhopisů se očekává tento čtvrtek, tedy 16. srpna. CET 21 má mít z nabídky čistý výnos kolem 74 milionu eur (asi 1,9 miliardy Kč).

CET 21 hodlá peníze z prodeje dluhopisů použít hlavně na umoření dluhu v rámci revolvingového úvěru v objemu 1,5 miliardy Kč. Na tyto účely firma použije zhruba 59,5 milionu eur. Zbytek výnosu je určen na běžné podnikové účely.

Stanice v šesti zemích

CET 21 drží licence pro vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, fanda a české verze hudební stanice MTV. CME celkem provozuje televizní stanice v šesti zemích střední a východní Evropy, vedle ČR také v Bulharsku, Chorvatsku, Rumunsku, na Slovensku a ve Slovinsku.

Akcie CME se obchodují na americkém trhu Nasdaq a na pražské burze. Kurz na zprávu o emisi dluhopisů prakticky nereagoval a na Nasdaqu klesal spolu s celým trhem. Na pražské burze jsou akcie CME od června 2005, kdy stály více než 1200 Kč. Dnes jejich kurz činí asi 106 Kč.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!