7. července 2010 7:58 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

ČEZ hledá úspory, bude propouštět zaměstnance

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Shutterstock

Vedení státem ovládané energetické společnosti ČEZ bude na podzim zvažovat, kolik lidí a kde firma propustí. Zatím není jasné, kolika zaměstnanců se úsporný program dotkne, ale již nyní prosakují z ČEZ informace o stovkách až tisících zaměstnanců. Informaci přinesly Hospodářské noviny.

"V rámci přípravy dlouhodobého plánu připravujeme cost-benefit analýzu pro optimalizační opatření, která budou realizována v horizontu následujících pěti let. V tuto chvíli je tato aktivita ve fázi přípravy a bude projednána v rámci podnikatelského plánu na podzim letošního roku. Tudíž nelze v tuto chvíli říci, kolika lidí a kterých lokalit se opatření dotknou," sdělila HN mluvčí společnosti ČEZ Eva Nováková.

Úsporný program nazvaný Efektivita vyhlásil předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Martin Roman už v roce 2007. Rok poté firma propustila téměř deset procent zaměstnanců. V Česku a v zahraničí pracuje pro ČEZ v současnosti 27.000 lidí.

Loni ČEZ svůj úsporný program de facto zastavil, aby nezhoršoval situaci na pracovním trhu již tak zasaženém důsledky hospodářské krize. "Byly přizpůsobeny harmonogramy a dílčí parametry vybraných projektů," citují HN Novákovou.

Letos však podnik začal opět spořit. Prvním příkladem je sloučení devíti regionálních účetních středisek a vytvoření speciálního centra v Ostravě.

ČEZ tím ušetří 78 pracovních míst, píšou dnešní Hospodářské noviny.

ČTK