23. března 2011 18:06 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

ČEZ opustil čtvrtý největší akcionář, inkasoval 15 miliard

ČEZ - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ČEZ - ilustrační foto | foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

PRAHA Americká investiční společnost Capital Research and Management Company (CRM) prodala svůj tříprocentní podíl ve společnosti ČEZ. Hodnota akcií se pohybuje okolo 15,2 miliardy korun.

Informuje o tom server Týden.cz. Americká firma se sídlem v Los Angeles oznámila snížení podílu České národní bance, kde uvádí, že podíl klesl na nulu. "Podíl se musí oznámit přesně," řekl k tomu hlavní analytik společnosti Cyrrus Martin Hatlapatka.

Čtěte také

Americká investiční skupina, která podíl držela přes své fondy, prodala podíl v polovině března. V těchto dnech byl podle Hatlapatky vidět zvýšený objem obchodování s akciemi ČEZ. Konkrétně 16. března byl podle něj objem trojnásobný proti běžnému obchodování.

CRM byla čtvrtým největším akcionářem ČEZ po státu, skupině Unicredit a Citibank Europe, napsal. Stát v ČEZ vlastní zhruba 66 procent akcií.

ČEZ je největší česká energetická firma. Společnost zaměstnává kolem 20.000 lidí, dalších asi 13.000 zaměstnanců má v zahraničí. Předloňský čistý zisk firmy 51,9 miliardy korun je nejvyšším ziskem jakékoli tuzemské firmy v historii. Loni ČEZ vydělal 47,16 miliardy korun.

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
MANAŽER LOGISTIKY – VÝROBNÍ SPOLEČNOST

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 44 000 - 52 000 Kč