21. července 2011 12:04 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

ČEZ prý vypadne z indexu varšavské burzy

ÚNOR - Polostátní energetický gigant ČEZ oznámil stahování z Balkánu, které... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ÚNOR - Polostátní energetický gigant ČEZ oznámil stahování z Balkánu, které... | foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

VARŠAVA Český elektrárenský gigant ČEZ by mohl na podzim vypadnout z hlavního indexu varšavské burzy WIG20. Podle polských analytiků je ČEZ jedním ze dvou kandidátů, kteří by mohli v elitním dvacetičlenném indexu největší středoevropské burzy udělat místo těžařské společnosti Jastrzebska Spólka Weglowa (JSW).

Napsal dnes list Rzeczpospolita. Analytik z makléřského oddělení banky BZ WBK Jan Rekowski řekl, že JSW splňuje podmínky pro vstup do WIG20 a očekává, že v září by se tato společnost měla stát součástí indexu.

ČTĚTE TAKÉ:

S akciemi největšího producenta koksovatelného uhlí se na varšavské burze obchoduje od začátku července, stát prodal 33 procent akcií společnosti.

Podle analytiků JSW ve WIG20 může nahradit polskou stavební společnost PBG nebo ČEZ. O novém složení WIG20 bude jeho provozovatel rozhodovat 8. srpna. Revizi indexu provádí čtyřikrát za rok.

Akcie společnosti ČEZ jsou součástí indexu WIG20 od prosince 2006. Na varšavské burze se jimi obchoduje od konce října 2006.

Lidovky.cz, ČTK

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.

Najdete na Lidovky.cz