Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 4 °C oblačno Předplatné LN
20. července 2018 11:04 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Čezeta získala investici 15 milionů přes crowdfunding, chce dalších pět milionů

Čezeta 506. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čezeta 506. | foto: Čezeta Motors

Praha/Prostějov Výrobce elektrického skútru Čezeta Motors získal investici 15 milionů korun. V crowdfundingové kampani částku vybral od 66 investorů výměnou za celkově 15procentní podíl ve firmě. Nabídnout chce dalších pět procent za pět milionů korun. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Crowdfunding je způsob financování, při kterém větší počet investorů přispívá menším obnosem k cílové částce.

Investice je součástí plánu Čezety vyrábět v roce 2022 pro celý evropský trh 2000 motorek ročně. Největší část získaných peněz bude směřovat do výroby a nové lakovny. Firma chce všechny procesy postupně přesunout pod vlastní střechu v prostějovské historické budově továrny Wikov. Čezeta také plánuje otevření nového prezentačního prostoru v centru Prahy, který umožní zájemcům si elektrickou motorku vyzkoušet a bude propagovat Čezetu u návštěvníků hlavního města. 

„Těší nás, kolik lidí nám projevilo důvěru. Příjemně mě překvapilo, že jsme s Crowdberry dokázali za měsíc připravit investiční příležitost výhodnou pro investory i společnost samotnou. Během kampaně se nám podařilo získat více než 15 milionů korun za pouhé dva týdny,“ uvedl výkonný ředitel a zakladatel Čezety Motors Neil Eamonn Smith. K nabídce dalších pěti procent firmy podle něj Čezetu přesvědčil právě dosavadní zájem investorů. „Očekávám, že díky prodloužení kampaně ve firmě přivítáme ještě dalších 20 nových spolumajitelů a posílíme tak kapitálovou strukturu společnosti,“ dodal. 

Po více než 50 letech se vrací legendární motorka Čezeta.
Skútr musel podstoupit řadu změn, jednou z nich jsou nové ciferníky a řídítka.

Čezeta kombinuje historickou značku s novým designem a moderními technologiemi. Technické parametry řadí tuto elektrickou motorku do světové špičky. Stroj ujede až 150 km na jedno nabití, nabije se za 3,5 hodiny a dosahuje maximální rychlosti 115 kilometrů v hodině. 

První stroje inspirované legendárním skútrem ČZ 501 a 502 přezdívaným prase firma doručila letos na jaře do Belgie a Velké Británie. Nyní tým pracuje na aplikaci, která má zákazníkovi umožnit snadnější komunikaci se skútrem. Prioritou je také optimalizace výrobního procesu a stabilizace na trhu. Firma zvažuje také rozšíření výrobní řady o další model.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

J. Kotala A kolik stojí? 12:52 20.7.2018
J. Klíma Na Alze bratru 422 532,- vč. DPH. 15:32 20.7.2018
J. Kotala Tak to je jen pro různé Moravce. 17:26 20.7.2018