22. června 2016 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Chcete levnější Teslu? Bohužel, Elon Musk nedá slevu ani rodině

Majitel automobilky Tesla Elon Musk. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Majitel automobilky Tesla Elon Musk. | foto: Reuters

Bratranec šéfa Tesly zatoužil po novém elektromobilu. A slavného příbuzného se nebál zeptat, jestli by mu nedal rodinnou slevu. Odpověď mu ale vyrazila dech.

Tisíce lidí si objednávají nový model elektrického sporťáku Tesla. Lyndon Rive je ale bratrancem samotného šéfa automobilky Elona Musku a navíc ještě generálním ředitelem firmy SolarCity, kde je slavný vizionář předsedou představenstva

A tak dostal nápad se slavného příbuzného prostě zeptal, jestli by mu mohl na koupi vozu nějak slevit. Vždyť jsou přece jen rodina.

„Řekl jsem mu: Elone, nedal bys mi nějakou rodinnou slevu?“ popsal Rive pro server TechInsider. „A on mi odpověděl, že určitě. Řekl mi: Běž na náš web, kup si auto online a cena, kterou tam uvidíš, je tvoje rodinná sleva. Dostane ji úplně každý,“ popisoval s úsměvem Rive.

Původní verze Modelu 3 představená roku 2016, jehož prodej byla odložena.

Společnost Tesla Motors představila Model 3. Začne jej ale prodávat až na konci příštího roku.

Na svého slavného bratránka se ale nezlobí. Naopak se mu nakonec taková odpověď zamlouvá. „Musím mu přičíst k dobru, že se ke každému chová stejně. Žádný nepotismus prostě neuznává,“ řekl Rive, který sám už vlastní Muskovu Teslu Model S a jeho žena má navíc Teslu Model X. „Je to prostě férové jednání,“ dodal.

Nejslavnější výrobce elektromobilů Tesla Motors nedávno představil menší vůz, označený jako Model 3. Reakce zákazníků přitom překonala veškerá očekávání. Jen předobjednávky dosáhly neuvěřitelných 375 tisíc kusů.

Lidovky.cz

SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price
SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price

Milé maminky, letos jsme si pro vás opět připravili velkou fotosoutěž se značkou Fisher-Price! Vyfoťte své děťátko s jeho oblíbenou hračkou, nahrajte ji do soutěže a získejte hodnotné ceny.