Pátek 14. srpna 2020svátek má Alan 17 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Chcete nižší ceny volání? Odjeďte do Polska, radil Mládkův náměstek. Ministr za to odvolal mluvčího Proroka

Jan Mládek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Mládek. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) sice občanům slibuje levnější mobilní tarify, jeho podřízení ale přišli s poněkud svérázným řešením. Novopečený náměstek ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) a ještě do pátku jeho poradce, doporučil těm, kteří chtějí nižší ceny a lepší služby, aby se raději rovnou odstěhovali do Polska.

„Drzá odpověď z mé strany, za kterou se omlouvám: Chcete služby jako v Polsku - odjeďte do Polska,“ napsal Lubomír Bokštefl na otázku čtenáře serveru Aktuálně.cz proč nejsou v Česku stejné ceny jako u našich severních sousedů. Doplnil, že nízké ceny jsou podle jeho názoru „marketingovým tahem“ polských operátorů. Tamní trh je přitom v mezinárodních srovnáních dlouhodobě levnější, než ten tuzemský.

Ministr průmyslu Mládek, jenž sám dříve proslul označením živnostníků za parazity, následně na otázku serveru Novinky.cz výrok svého blízkého spolupracovníka překvapivě popřel. „To je fakeový účet, pan Bokštefl nemá Twitter” odepsal podle serveru ministr. Po ujištění, že nešlo o výrok na sociální síti, ale v diskusi se čtenáři, následovalo vysvětlení. „Pan náměstek to napsal ve zjevné nadsázce a předem se za to omluvil,“ citoval server Mládkovu odpověď.

Náměstek do jehož kompetence spadá už pátý den digitální agenda a telekomunikace, se přitom stal předmětem zájmu hned při svém nástupu do funkce minulý pátek. Moderátor České televize Václav Moravec totiž právě na sociální síti Twitter napsal, že do nedělního diskusního pořadu zvali odpovědného náměstka. Aby vysvětlil kontroverzní výroky ministra Mládka z minulého týdne jako například, že roaming je „jen pro elity.“ Produkce odmítla protinabídku ministerstva na účast poradce, kterým byl právě Bokštefl. Ten však byl obratem jmenován náměstkem.

Z postupu vládního kolegy si na internetu utahoval i vicepremiér Andrej Babiš (ANO). „Náměstek jen pro odpovídání v Otázkách Václava Moravce je geniální nápad,“ napsal na Twitteru ministr financí, který Mládka ostře kritizuje za postup v oblasti telekomunikací.

Kauza vyvrcholila po 19. hodině večer, když Mládek na svém Twitteru zveřejnil prohlášení, v kterém oznámil, že ke středě odvolal šéfa komunikace Romana Proroka a Bokšteflovi udělil důtku.

Roman Prokop

Roman Prorok na archivním záběru.

Roman Prorok byl redaktorem, moderátorem a dramaturgem České televize, poradcem někdejšího předsedy Senátu Petra Pitharta či mluvčím Českého statistického úřadu (ČSÚ). V dubnu 2009 se stal mluvčím úřednické vlády premiéra Jana Fischera (do července 2010). V roce 2014 se stal novým zákaznickým ombudsmanem sítě autobazarů AAA Auto.

„Beru na sebe odpovědnost za své podřízené a při zjišťování příčin tohoto mediálně nešťastného problému jsem zjistil, že náměstkovi Lubomíru Bokšteflovi ředitel Odboru komunikace a marketinku MPO Roman Prorok neposkytl dostatečnou mediální přípravu a podporu. Rozhodl jsem se proto, že pana Romana Proroka odvolám ke dni 15. 2. 2017 z funkce ředitele Odboru komunikace a merketinku MPO a panu náměstkovi Lubomíru Bokšteflovi jsem vyslovil důtku za toto prohlášení,“ stojí v Mládkově prohlášení.

,

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

RADY LÉKAŘE: Jaké léky dětem můžete podat a na co přitom dát pozor?
RADY LÉKAŘE: Jaké léky dětem můžete podat a na co přitom dát pozor?

Kdy je zvýšená teplota u dětí v pořádku a kdy je potřeba vyhledat lékaře? Jaké léky dětem můžete podat a na co přitom dát pozor? Na vaše otázky...