25. června 2012 19:59 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Chtěl ukočírovat řecký rozpočet. Kvůli zdraví se funkce vzdal

Vasilis Rapanos se ze zdravotních důvodů vzdal postu ministra financí, na který byl nominován | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vasilis Rapanos se ze zdravotních důvodů vzdal postu ministra financí, na který byl nominován | foto: /APČTK

ATÉNY Nominovaný řecký ministr financí Vasilis Rapanos se vzdal nabízené funkce ze zdravotních důvodů. Informoval o tom řecký vládní zdroj, podle kterého Rapanos poslal premiérovi Antonisovi Samarasovi dopis.

Pětašedesátiletý Rapanos, jehož jméno kolovalo mezi ministry nového kabinetu jako první, byl hospitalizován před složením přísahy minulý pátek s akutními bolestmi žaludku.

Zdravotní indispozici čelí i Samaras, který v sobotu podstoupil operaci oční sítnice. Kvůli tomu nepojede na čtvrteční a páteční summit Evropské unie do Bruselu, na kterém se Řecko bude snažit dosáhnout zmírnění podmínek mezinárodní pomoci.

ČTĚTE TAKÉ:

Řeckou delegaci na čtvrteční a páteční summit Evropské unie v Bruselu nakonec povede prezident Karolos Papulias. Podle serveru řeckého listu To Vima je to dáno protokolárními důvody, podle nichž na zasedání Evropské rady jezdí šéfové států nebo vlád.

Nová řecká vládní koalice chce zrušit některé daně, pomoci chudým a nezaměstnaným, zastavit propouštění státních zaměstnanců a odložit o dva roky splnění plánu na snížení rozpočtového deficitu. Předpokládá se, že řecký plán se setká v Bruselu s odmítavou reakcí.

Lidovky.cz, ČTK