5. září 2009 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Chystají se pokuty pro manažery za špatná rozhodnutí

manažer - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy manažer - ilustrační foto | foto: Hynek GlosLidové noviny

Pokud bude bankovní manažer neúměrně riskovat a ohrozí tak stabilitu či prosperitu své banky, mohl by na konci roku vracet část svého platu.

I takovéto opatření by mohlo být výsledkem jednání finančních expertů o regulaci bankovního sektoru buď v rámci skupiny G20 či na evropské úrovni. Zatím totiž veřejnost horečně diskutuje jen o tom, jak omezit bonusy pro bankéře. Ve hře je ale přitom i razantnější varianta – zavedení pokut.

"V rámci diskuse o reformě této oblasti se uvažuje i o jakýchsi malusech. Navrhuje se tedy i to, že neúspěšný podnikatel bude nějakým způsobem penalizován, pokud rizikovými operacemi způsobí své bance ztrátu," řekl LN náměstek ministra financí Tomáš Zídek.

O tomto návrhu se debatovalo na středečním jednání ekonomických ministrů Evropské unie, na kterém Zídek zastupoval ministra financí Eduarda Janotu. Konkrétnější představa, jak by systém pokut pro bankéře měl fungovat, však podle Zídka zatím není na světě.

Další podrobnosti si přečtěte v sobotním vydání deníku


Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…