9. září 2011 15:52 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Chytrá aplikace Lidových novin u čtenářů uspěla

Lidové noviny výcházejí na iPhonu a iPadu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidové noviny výcházejí na iPhonu a iPadu. | foto: Lidové noviny

PRAHA Přes jedenáct tisíc stažených aplikací a z toho vysoké procento předplatitelů. Tak si vedla aplikace Lidových novin během prvních dvou měsíců, kdy je k dostání pro chytré telefony a tablety od Applu.

Recenzenti vyzdvihují aplikaci LN pro její příjemnost, funkčnost a možnost čtení novin ve dvou podobách. Čtenáři také využívají toho, že se k informacím díky aplikaci dostávají jako první.

Kompletní noviny totiž dostávají o den dřív, v deset hodin večer. Slabší je podle čtenářů ovládání, obecně ovšem aplikaci řadí mezi nejlepší na trhu. Svým hlasováním čtenáři aplikaci LN vyzdvihli například nad francouzský deník Le Monde.

ČTĚTE VÍCE:

Pomocí aplikací pro chytré telefony a tablety začala letos své tituly distribuovat většina světových vydavatelství. Lidové noviny se zařadily mezi deníky jako New York Times, Guardian, Die Welt či již zmíněný Le Monde 25. června. Hned první hodiny po uvedení si aplikaci stáhlo zhruba 500 čtenářů a na žebříčku aplikací zdarma pro iPad se vyšplhala na druhou příčku.

Lidové noviny výchází na iPhonu a iPadu

Lidové noviny vychází na iPhonu a iPadu


"S touto aplikací nasadily LN laťku hodně vysoko. Zatím je to jednoznačně nejlepší aplikace z dílen českých vývojářů," píše například v recenzi na iTunes uživatel s přezdívkou Freddy cze.

Jak hodnotí čtenáři aplikaci Lidových novin?

CooLajz - hodnocení   5/5
Já jsem se čtečkou velmi spokojen. Sice mi chvíli trvalo než jsem si zvyknul na ovládání a rozložení nabídek, ale teď na tuto čtečku nedám dopustit.

P066 - hodnocení   5/5
Skvělé, přehledné, intuitivní, vřele doporučuji!

Bayern1 - hodnocení   4/5
Nejlepší aplikace tohoto typu, kterou jsem zatím viděl. Jen jsem nepochopil, jak to mám udělat, když si budu chtít občas koupit noviny a kolik to bude stát.

Casial82 - hodnocení   5/5
Tak Lidovky velmi příjemně překvapily. Aplikace je funkční, přehledná, ovladatelná, jednotlivé výtisky mají rozumnou velikost. LN pochopily, kam směřuje vývoj a zavčasu nastoupily:)

Kennika - hodnocení   4/5
Aplikace je výborná. Na iPad 1 trošku pomalejší, ale nic hrozného. Líbí se mi zpracování článků, jen mě zaráží, že není převedeno z PDF 100% článků.

Noviny a časopisy pro tablety, jako je například iPad, jsou mezi čtenáři stále oblíbenější. Potvrzuje to výsledek ankety mezi uživateli tabletů, kterou provedla společnost Axel Springer Media Impact v Německu. Čtení zpráv patří mezi nejčastější způsoby využití tabletů.

Více informací o aplikaci LN naleznete na: http://app.lidovky.cz/.

Advantage Consulting, s.r.o.
REFERENT MONTÁŽNÍHO CENTRA

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 38 000 Kč