26. listopadu 2015 6:06 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Číňané dostali chuť na Karlovy Vary. Krouží kolem slavného hotelu Pupp

Grandhotel Pupp v Karlových Varech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Grandhotel Pupp v Karlových Varech. | foto: Archiv Mafra

PRAHA Hlad čínských investorů po lukrativních nemovitostech v Česku neutuchá. Poté, co nakoupili v Praze památkově chráněné paláce v hodnotě miliard korun či několik luxusních vil za stamiliony, obrátili podle informací LN svou pozornost ke Karlovým Varům. A to rovnou k ikonickému Grandhotelu Pupp.

Pro společnost CEFC, která je aktuálně tahounem čínské nákupní jízdy po Česku, má tento krok logiku. Jednak už je zprostředkovaně napojena na karlovarský filmový festival a jednak zájem Číňanů o nejznámější české lázeňské město výrazně roste.

Trabl s malými akcionáři

„CEFC má určitě o Pupp zájem, ale v tomto případě je vyjednávání velmi komplikované,“ uvedl pro LN zdroj z blízkosti exministra obrany Jaroslava Tvrdíka, který čínské investory v Česku zastupuje.

O zájmu Číňanů jsou přesvědčeni i minoritní akcionáři hotelu, kteří jsou ovšem právě tou komplikací v případné transakci. „My jsme přesvědčení, že to hlavní akcionář chce prodat a už příliš nezáleží na tom komu. Pan Tvrdík byl osobně i s tím hlavním Číňanem z CEFC (prezident společnosti Čchan Čchao-tuo, pozn. red) dva dny v Karlových Varech, jednu noc strávili v Puppu, to jsme si ověřovali. Součástí toho měla být i prohlídka hotelu, takže opravdu k něčemu došlo,“ potvrdil informace LN jeden z držitelů menšinových podílů pod podmínkou anonymity.

Samotný hotel zájem Číňanů nepopírá, ale prohlídku prostor relativizuje.

Adam  Junek

Autor

Adam Junekadam.junek@lidovky.czČlánky