18. února 2016 9:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Slavný Aston Martin vyrobí s Číňany elektromobil ‚pro Jamese Bonda‘

Daniel Craig a Aston Martin v bondovce Skyfall | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daniel Craig a Aston Martin v bondovce Skyfall | foto: Skyfall

FRANKFURT Aston Martin se spojuje s Číňany na výrobě elektromobilu. Představit ho chtějí už za dva roky. Půjde vůbec o první elektromobil slavné britské automobilky.

Britský výrobce luxusních aut Aston Martin oznámil, že vytvoří společný joint venture podnik s čínskou společností LeEco. Důvodem je snaha přivést na trh do roku 2018 první elektromobil slavného výrobce. Aston Martin se proslavil především jako značka vozů, ve kterých se ve filmech prohání agent 007 James Bond.

„Jsme na cestě k vytvoření společného podniku, to nám pomůže přivést auto na trh rychleji, než jsme očekávali,“ uvedl generální ředitel Andy Palmer, který v minulosti pracoval pro automobilku Nissan. Stál například u vzniku elektromobilu LEAF.

Britská automobilka Aston Martin vývoj elektromobilu s názvem RapidE oznámila už v říjnu loňského roku. Novinka přitom koncepčně vychází z čtyřdveřového sportovního auta Rapide S.

letošním ročníku Diamond Race jsou k vidění například vozidla Lamborghini nebo...
A mezi vystavovanými nechybí ani 'Bondovský' Aston Martin

Čínská LeEco se zase prosadila jako firma zabývající se spotřební elektronikou. Nabízí celou řadu služeb a zboží, včetně prodeje chytrých telefonů či provozuje vlastní on-line filmovou videotéku Netflix.

S Aston Martin přitom už LeEco spolupracuje na elektronické vybavě pro model Rapide S.

vlkVojtěch Wolf

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!