23. března 2016 12:24 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Čínský internetový obchod míří do Česka. Obsadí halu u pražského letiště

Čínský dělník | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čínský dělník | foto: Shutterstock

PRAHA Provozovatel čínského internetového obchodu vstupuje na český trh. Firma Linemart, kterou vlastní čínská společnost Shenzhen Sailvan Network, bude sídlit u pražského letiště, kde si pronajala distribuční prostory o velikosti 18 166 metrů čtverečních.

Linemart provozuje online obchody s oblečením a nové prostory využije k obsluze svých zákazníků po celé Evropě, zejména v Německu. Informovala o tom společnost Prologis, se kterou Linemart podepsal nájemní smlouvu.

Linemart bude sídlit v hale DC1 v Prologis Park Prague-Airport. Jeho vlastník, Shenzhen Sailvan Network, má tisíc zaměstnanců v sídle v čínském Šen-čenu a v pobočkách v Hamburku a Los Angeles. Čínská firma byla založena v roce 2008.

„Blízkost parku letišti je rozhodující, uvážíme-li návštěvy našeho vedení. Lokalita zároveň nabízí rychlý a pohodlný přístup do Německa, kam chceme směřovat většinu našich logistických operací,“ uvedl ředitel Linemartu Tchao Lin.

Čínské společnosti si Českou republiku stále častěji volí jako výchozí bod pro expanzi na evropské trhy. „Vede je k tomu nejen naše výhodné umístění v rámci Evropy a kvalitní komerční nemovitosti, ale i příznivá proinvestiční politika země,“ uvedl Peter Kolenčík ze společnosti 108 Agency, která poskytovala poradenství před podpisem nájemní smlouvy.

Prologis je s více než 950 tisíc metrů čtverečních jedním z hlavních poskytovatelů distribučních prostor v Česku. Park u letiště se skládá ze dvou budov na 33hektarovém pozemku.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…