23. ledna 2012 19:01, aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Čistka v Dopravním podniku: manažeři dostali okamžitou výpověď

Bývalý ředitel DPP Martin Dvořák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý ředitel DPP Martin Dvořák | foto: ČTK

PRAHA Z Dopravního podniku podniku hl. m. Prahy (DPP) muselo před dvěma týdny okamžitě odejít dalších šest vysoce postavených blízkých spolupracovníků bývalého generálního ředitele Martina Dvořáka.

Při odchodu dvou top manažerů asistovala bezpečnostní služba, která zapečetila jejich kanceláře, uvedl server iHNed.cz

Vše se odehrálo opravdu narychlo, vedoucí oddělení IT například dostal podle zjištění HN na vyzvednutí osobních věcí z kanceláře jen pár minut. Poté už mu ochranka  podniku přelepila dveře páskou a vyvedla jej z budovy.

"K zapečetění kanceláří lidmi z bezpečnostního úseku firmy došlo u obchodního a IT oddělení. Mělo to zamezit odnesení některých důležitých materiálů," sdělil HN zdroj obeznámený s děním v Dopravním podniku.

Oficiálně sice zaměstnanci opustili firmu po dohodě s novým vedením, podle zdroje zevnitř firmy se však v podniku stali nežádoucími.

ČTĚTE TAKÉ:

Další dohody o ukončení pracovního poměru uzavřeli ještě bývalá šéfka Dvořákova sekretariátu, vedoucí správy nemovitého majetku, šéfové interního auditu a obchodního oddělení. Odejít musela i Dvořákova sekretářka.

Mluvčí Dopravního podniku Ilona Vysoudilová se k výpovědím nejdříve nechtěla vyjádřit, následně je potvrdila předsedkyně představenstva podniku Magdalena Češková. "Tito lidé skutečně ukončili svůj pracovní poměr v dopravním podniku, a to dohodou. Rovněž mohu potvrdit, že ve dvou případech skutečně došlo k zapečetění kanceláře. Některá uvolněná pracovní místa byla ihned obsazena lidmi zevnitř podniku, na některá je vypsáno výběrové řízení," řekla HN Češková.

Po Martinu Dvořákovi, který z funkce generálního ředitele rezignoval 1. prosince, už dříve rezignoval například ekonomický ředitel Ivo Štika nebo bezpečnostní ředitel Antonín Fedorko.

Lidovky.cz, ČTK

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?