4. července 2012 15:55, aktualizováno  18:09 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

CK Globaltour vyhlásila úpadek. V Turecku zůstalo 186 klientů

Letiště (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letiště (ilustrační foto) | foto: ČTK

PRAHA Pražská cestovní kancelář CK Globaltour vyhlásila úpadek. V současnosti má v Turecku 186 klientů, kteří se mají do Česka vrátit v neděli. Dalších 250 lidí má u ní zakoupené zájezdy a patrně již na ně neodletí.

V tiskové zprávě to uvedl viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura. Podle Okamury by se úpadek cestovní kanceláře neměl klientů, kteří jsou na dovolené v Turecku, dotknout, protože pro ně cestovní kancelář zajistila zpáteční dopravu u letecké společnosti Sky Airlines. Mezi klienty, kteří s CK Globaltour již neodletí, je 50 lidí, kteří měli do turecké Antálie odletět tuto neděli. Další dvě stovky měli letět v nadcházejících termínech.

ČTĚTE TAKÉ:

Důvodem úpadku cestovní kanceláře by podle Okamury měly být finanční problémy způsobené nízkým prodejem zájezdů. Globaltour je proti úpadku pojištěná u České podnikatelské pojišťovny (ČPP). Poškození klienti by se měli obrátit na ni.

Už čtvrtá cestovka

Podle ředitele úseku neživotního pojištění České podnikatelské pojišťovny Václava Höniga se už pojišťovna začala touto událostí zabývat. Pracovníci ČPP nyní zjišťují rozsah a výši škody. Poškozeným klientům poradil, aby oznámení škodní události zaslali pojišťovně co nejdříve, nejpozději je to možné do šesti měsíců.

Klientům, kteří zůstali v Turecku, je podle Höniga pojišťovna připravena zařídit náhradní dopravu zpět do ČR, pokud jí nezajistí cestovní kancelář. Klienti CK Globaltour, kteří na dovolenou neodjedou, pak mají nárok na pojistné plnění, pokud jim cestovní kancelář nevrátí zaplacenou zálohu nebo cenu zájezdu.

CK Globaltour byla podle ACČKA menší cestovní kanceláří, která se specializovala na prodej leteckých zájezdů do Turecka. Vlastníkem CK se základním jměním 200.000 korun je jedna fyzická osoba.

Letos jde o čtvrtou cestovní kancelář, která vyhlásila úpadek. Před ní se do finančních potíží dostaly CK Asteri tour, CK Redgreentours a CK Filip.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!