2. října 2019 17:33 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

CK Neckermann bude zájezdy na příští týden řešit individuálně. Plošně zájezdy rušit nebude

CK Neckermann (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy CK Neckermann (ilustrační foto). | foto: Reuters

PRAHA Cestovní kancelář Neckermann, tuzemská pobočka zkrachovalé britské skupiny Thomas Cook, bude zájezdy naplánované na příští týden řešit individuálně podle aktuální situace v dané destinaci a hotelu. Plošně už zájezdy rušit nebude. Týkat by se to mělo zhruba 230 klientů. Řekl to mluvčí firmy Jan Šrámek. Kancelář už dříve zrušila všechny letecké zájezdy do 6. října. V současnosti má společnost v zahraničí kolem 200 klientů.

„Všichni klienti budou v co nejkratší době informováni, zda jejich zájezd bude realizován, či nikoliv,“ uvedla společnost. Rozhodnutí se zatím týká zájezdů naplánovaných pro celý příští týden, tedy od 7. do 13. října. O dalších prodaných dovolených v dalších týdnech a měsících se rozhodne později. Nové zájezdy CK už od minulého týdne neprodává.

V minulém týdnu kancelář rozhodla o zrušení všech leteckých zájezdů naplánovaných do 6. října. To postihlo přes 500 klientů společnosti. Peníze za zakoupené zájezdy CK klientům vrátí v plném rozsahu.

O další budoucnosti tuzemské cestovní kanceláře Neckermann zatím stále není rozhodnuto. „Bude záležet na jednání s německými investory,“ doplnil Šrámek. Ve hře jsou tři varianty možných řešení - buď bude vyhlášena likvidace, nebo se firma prodá, anebo si tým z české pobočky založí novou cestovní kancelář. Místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež v pondělí řekl, že rozhodnutí pravděpodobně padne až v příštím týdnu.

S končící sezonou se postupně snižuje počet klientů, které má CK Neckermann v zahraničí. Nyní jich je kolem 200, nejvíce v Turecku a Řecku. Většina z nich by podle Šrámka měla dokončit svou dovolenou podle plánu. Dosud musela společnost předčasně ukončit jen několik zájezdů, podle Šrámka se jedná o číslo v řádu jednotek. Vedle toho kancelář řeší také případy, kdy si klienti museli pobyt zaplatit ze svého, ačkoli společnost hoteliérům poskytla garance. Problémy vznikly především na Mallorce. CK slíbila svým klientům platby uhradit.

Česká pobočka zkrachovalé britské skupiny Thomas Cook loni navýšila své tržby na 995 milionů korun, meziročně o téměř 21 procent více, vyplývá z výroční zprávy společnosti. Zahrnuje účetní období od října 2017 do konce září 2018. Čistý zisk společnosti se naopak snížil zhruba o sedm milionů na 15,3 milionu korun. Z předchozích let ovšem podniku zůstala neuhrazená ztráta téměř 103 milionů. Pobočka zahrnuje dvě základní divize, vedle CK Neckermann je to ještě firma Global Travel Lufthansa City Center.

ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...