2. května 2013 13:28 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

CK Partner Alivia zkrachovala, na dovolenou nepojede 400 klientů

Cestovní kancelář Partner Alivia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cestovní kancelář Partner Alivia | foto: Reprofoto

PRAHA Cestovní kancelář Partner Alivia vyhlásila úpadek. Jde o druhou cestovku, která letos končí. Firma nemá žádné klienty v zahraničí. Poškozených klientů, kteří na zájezd neodletěli, je ale kolem 400.

Alivia byla pojištěna pro případ insolvence u Union poisťovňy na částku 12 milionů korun. To by podle odhadů asociace mělo plně pokrýt nároky klientů.

Cestovní kancelář se specializovala hlavně na organizaci zájezdů do Bulharska, Řecka a Turecka. Cestovka se řadila spíše mezi menší hráče na trhu, měla roční obrat zhruba 25 milionů korun. Na trhu působila od roku 2005.

Podle sdělení z internetových stránek cestovní kanceláře vstupuje firma do likvidace. "K tomuto rozhodnutí dospělo vedení CK ALIVIA po provedení předběžných ekonomických a účetních analýz, které naznačují, že CK by nemusela být schopna v průběhu letní sezóny dostát všem svým smluvním závazkům ať už ke svým klientům, tak i dalším obchodním partnerům z řad ubytovatelů či přepravců," uvádí cestovka na svém webu.

Loni zkrachovalo 8 cestovek

Za celý loňský rok zkrachovalo osm cestovních kanceláří. Mezi největší patřily Pradok a Globaltour, zbytek tvořily menší podniky. V roce 2011 skončilo sedm cestovních kanceláří.

Poškození klienti najdou veškeré informace na webu pojišťovny unionpojistovna.cz nebo se mohou informovat na telefonních číslech 844 11 12 11, 00421 220 811 811.

Partner Alivia je podle dostupných údajů druhou cestovní kanceláří, která v letošním roce ukončila činnost. Minulý týden po 23 letech přestala fungovat jihočeská cestovní kancelář Bolero tours, které se nepodařilo získat povinné pojištění proti úpadku. Veškeré prodeje Bolero tours zastavila na začátku dubna.

Lidovky.cz, ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.