15. června 2012 14:54 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Diktatura polevila, Coca-Cola může po 60 letech do Barmy

Coca-Cola | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Coca-Cola | foto: Reuters

Největší světový řetězec s nápoji Coca-Cola oznámil, že se po více než 60 letech vrací do Barmy, kterou kvůli tehdejším sankcím musel opustit. Společnost už požádala o potřebnou licenci. V zemi bude také investovat do vytvoření nových pracovních míst pro ženy.

Barma je vedle Kuby a Severní Korey třetí zemí, do které se Coca-Cole nepodařilo proniknout, napsal zpravodajský server CNN.

ČTĚTE TAKÉ:

Barma láká investory

Barma se v poslední době snaží nalákat investory z celého světa. Spojené státy, Evropská unie a další uvolňují vůči Barmě sankce a povolují svým obyvatelům a podnikům investovat tam poté, co vládnoucí junta zavedla demokratické reformy a povolila svobodné volby.

Coca-Cola

Coca-Cola je největším výrobcem nápojů na světě. Nabízí přes 500 různých značek. Působí ve více než 200 zemích světa a denně prodá 1,8 miliardy produktů. Coca-Cola patří mezi desítku největších soukromých zaměstnavatelů světa - pracuje u ní více než 700 tisíc lidí.

Coca-Cola považuje svůj vstup na barmský trh za velmi významný krok na následujících tři až pět let.

Produkty se zpočátku budou lodí dopravovat ze sousedních zemí. V další fázi chce Coca-Cola  působit jako místní firma a být partnerem zdejších obchodníků.

Coca-Cola plánuje v Barmě investovat i do sociální oblasti. Tři miliony dolarů věnuje na vytvoření nových pracovních míst pro ženy.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

rkaŠárka Bláhová

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz