3. března 2011 14:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Coffee Heaven končí. Kavárny převezme Costa Coffee a stane se jedničkou

Kavárenský řetězec Coffee Heaven. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kavárenský řetězec Coffee Heaven. |

PRAHA Provozovatel kaváren Costa Coffee převzal v Česku v polovině února řetězec 13 podniků Coffee Heaven a pod svou značku je přejmenuje do konce července.

HDS Retail Czech Republic tak počet svých kaváren Costa Coffee v Česku zvýší na dvacet a do konce příštího roku plánuje otevřít tři až pět nových. Novinářům to dnes řekli zástupci HDS Retail Czech Republic.

HDS Retail v České republice provozuje kavárny Costa Coffee od roku 2008. Po připojení 13 nových kaváren se Costa Coffee stane největším mezinárodním řetězcem kaváren na českém trhu, uvedla HDS Retail. Největší konkurent a světová jednička v kavárenství, americká společnost Starbucks, v Česku provozuje 11 kaváren, většinou v obchodních centrech.

Kavárny Coffee Heaven budou na Costa Coffee přejmenovány postupně od 1. dubna, kdy HDS Retail plánuje začít s přestavbou provozovny v pražských Průhonicích. Kompletní přeměna všech 13 kaváren by měla být hotová do konce července. Sortiment nabízeného zboží obou společností zůstane zachován, podle generálního ředitele HDS Retail Richarda Kalhouse společnost rozšíří na všechny kavárny věrnostní zákaznický program.

HDS Retail je dceřinou firmou francouzské Lagardere Services. V tuzemsku kromě řetězce kaváren provozuje síť trafik Relay, řetězec pekařství Paul a společně s Aelia Group řídí prodejny v bezcelním pásmu Aelia na pražském ruzyňském letišti.

Kavárenský řetězec Costa Coffee na trhu působí 40 let, v současné době provozuje zhruba 1700 kaváren ve 25 zemích světa a je druhým největším kavárenských řetězcem na světě.

V České republice provozuje kavárny zhruba deset velkých kavárenských řetězců, kromě Starbucks také například australský řetězec Gloria Jean's Coffees.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA CHLADÍCÍCH ZAŘÍZENÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 45 000 - 55 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz