27. srpna 2012 17:54 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Inspekce: Třetina cestovek klame klienty a tají jim jejich práva

Dovolená- ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dovolená- ilustrační |

PRAHA Třetina cestovních kanceláří a agentur klame své klienty, vyplývá z kontrol České obchodní inspekce (ČOI) v prvním pololetí. Spotřebitelé často nejsou dostatečně informováni o svých právech, jsou klamáni neúplnými nebo nepravdivými informacemi o podmínkách, rozsahu či ceně poskytovaných služeb. ČOI o tom informovala v tiskové zprávě.

Kontroloři od ledna do června provedli celkem 174 kontrol cestovních kanceláří a agentur, porušení předpisů zjistili v 63 případech. ČOI jim uložila 32 pokut v celkové hodnotě 232 500 Kč.

ČTĚTE TAKÉ:

Mluvčí inspekce Miloslava Fléglová sdělila, že zjištění inspektorů jsou varující. Ve výsledcích už totiž nejsou zahrnuty podněty klientů, kteří odcestovali na dovolenou o prázdninách, tedy v hlavní turistické sezoně.

Mezi nejčastější prohřešky cestovních kanceláří patřilo neposkytnutí řádných informací o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění reklamací, těchto případů byla skoro polovina všech zjištění. Dalším častým porušením při uzavírání smluv se spotřebiteli bylo užití klamavých obchodních praktik.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!