7. února 2013 21:21 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Firma na předváděčkách odírala důchodce. Teď dostala rekordní pokutu

Kuchyňské nádobí - ilustrační fotografi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kuchyňské nádobí - ilustrační fotografi | foto: Shutterstock

PRAHA Česká obchodní inspekce udělila rekordní pokutu za předváděcí akce, pokutu milion korun má zaplatit společnost Beck Czech. Rozhodnutí je pravomocné. Informovala o tom ve čtvrtek večer FTV Prima. ČOI výši pokuty zdůvodnila porušením zákona a také agresivními praktikami zástupců společnosti.

FTV Prima uvedla, že snadným terčem předváděcích akcí jsou důchodci. ČOI loni rozdělila pokuty za více než pět milionů korun. "Nejvyšší pokuta, která byla uložena, byla milion korun, a to společnosti Beck Czech," řekla televizi mluvčí ČOI Miloslava Fléglová. Dodala, že konkrétně šlo o užití agresivních obchodních praktik a o porušení informačních povinností zákona o ochraně spotřebitele.

PSALI JSME O 'PŘEDVÁDĚČKÁCH':

Jednatelka společnosti Beck International Hana Humlová televizi sdělila, že firma žádnou pokutu od ČOI nedostala. Firma Beck Czech již dnes neexistuje, přejmenovala se totiž na Beck Europe. Rekordní pokutu zatím nezaplatila, uvedla FTV Prima.

ČTK, Lidovky.cz