24. září 2013 16:27 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Inspekce varuje před nebezpečnými svítilnami. Mohou probíjet

Svítilna s nebezpečnou nabíječkou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Svítilna s nebezpečnou nabíječkou | foto: Česká obchodní inspekce

PRAHA Uživatelům dvou nebezpečných svítilen hrozí úraz elektrickým proudem. U obou výrobků nařídila česká obchodní inspekce (ČOI) stažení z trhu.

Jde o svítilny na baterii se síťovým napájením. "Při manipulaci s nabíječkou hrozí uživateli úraz elektrickým proudem, protože její vidlice neodpovídají předepsanému vzoru. Kromě toho ani jeden z výrobků není řádně označen ani vybaven návodem k použití v češtině," uvedl mluvčí inspekce Denis Gaidoš.

Inspektoři již dokumentaci k oběma rizikovým svítilnám zaslali ministerstvu průmyslu a obchodu k nahlášení do systému RAPEX pro nebezpečné výrobky.

U svítilny Power Style, vyrobené v Číně, není znám výrobce. Na obalu výrobku je mj. uvedeno: POWER STYLE, CREE LED, 180 Lumens. Druhá elektrická svítilna má název Reputation Supreme, jedná se o multifunkční přístroj ve tvaru boxeru s funkcí LED svítilny a paralyzéru bez náležitého označení. Také její výrobce není znám. Výrobek navíc není žádným způsobem označen.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!