16. listopadu 2018 10:46, aktualizováno  11:38 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

ČOI varuje před Českým mincovním obchodem, využívá agresivní a klamavé praktiky

Český mincovní obchod. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český mincovní obchod. | foto: Reprofoto

PLZEŇ Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje spotřebitele před Českým mincovním obchodem, který užívá agresivní a klamavé obchodní praktiky. Za poslední tři roky obdržela 83 stížností na tento obchod. Firma již dostala pět pokut v celkové výši 1,58 milionu korun. ČOI to uvedla v tiskové zprávě.

Dosud inspekce provedla deset kontrol. „Další správní řízení máme ještě v běhu. V drtivé většině šetřených podnětů naši inspektoři prokázali takzvanému Českému mincovnímu obchodu užití agresivní obchodní praktiky, která spočívá v zasílání nevyžádaných zásilek,“ uvedl ředitel České obchodní inspekce pro Plzeňský a Karlovarský kraj Jan Řezáč.

Švýcarská firma, jejíž jednatel sídlí ve Švýcarsku, má v ČR už několik let jedinou pobočku v Plzni. Podle pracovnice zákaznického servisu zásilkového obchodu Adriany Sokolové si lidé v Plzni pamětní mince ani medaile nemohou kupovat, ale jen prohlížet nebo vracet zboží, a to v pracovní dny od 08:00 do 12:00.

Obchod také například nepravdivě informoval spotřebitele, že kámen na pamětní minci je český granát, ačkoli to nebyla pravda. „V tomto případě pro změnu došlo k užití klamavé obchodní praktiky,“ dodal.

Obchod prodává pamětní mince a medaile k různorodým tématům. A to jak prostřednictvím e-shopu www.mincovni-obchod.cz, tak i prostřednictvím letáků distribuovaných do domovních schránek. Zboží lze objednat také telefonicky. Majitelem je švýcarská společnost ANG Swiss AG.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!